Benelli TRK 702X vs Yamaha Tenere 700 World Raid
Benelli TRK 702X vs Yamaha Tenere 700 World Raid vedle sebe: výkon, hmotnost, výška sedla, nádrž, dojezd, skupina A2 a ceny. Modelové ročníky: od roku 2023 a od roku 2026.
Hlavní rozdíly
- Vyšší výkon: Yamaha Tenere 700 World Raid (54 oproti 52 kW)
- Nižší hmotnost: Yamaha Tenere 700 World Raid (220 oproti 244 kg, pohotovostní)
- Nižší sedlo: Benelli TRK 702X (840 oproti 890 mm)
- Delší dojezd: Yamaha Tenere 700 World Raid (asi 470 oproti 370 km)
- Nižší cena nového: Benelli TRK 702X (213 000 Kč oproti 333 000 Kč, německý ceník)
| Technické údaje | Benelli TRK 702X | Yamaha Tenere 700 World Raid |
|---|---|---|
| Ročníky | od roku 2023 | od roku 2026 |
| Typ | Adventure | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 698 cm³, 2 vál. | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 51,5 kW / 70 k | ✓54 kW / 73 k (nejlepší hodnota) |
| Točivý moment | 70 Nm při 6000 ot./min | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 244 kg (pohotovostní) | ✓220 kg (pohotovostní) (nejlepší hodnota) |
| Výška sedla | 840 mm | 890 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 140 mm, vzadu 173 mm | vpředu 230 mm, vzadu 220 mm |
| Max. zatížení | 197 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) | 174 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální | řetěz, manuální |
| Nádrž | 20 l | ✓23 l (nejlepší hodnota) |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km | ✓4,3 l/100 km (nejlepší hodnota) |
| Dojezd na jednu nádrž | 370 km | ✓470 km (nejlepší hodnota) |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 213 000 Kč | 333 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 141 000 Kč - 192 000 Kč | 300 000 Kč |
Porovnat interaktivně (přidat třetí model)
Benelli TRK 702X: na co si dát pozor
- Malá síť prodejců
- Těžký: 230 kg a více
Yamaha Tenere 700 World Raid: na co si dát pozor
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Další srovnání
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.