Benelli TRK 702X vs Yamaha Tenere 700 World Raid
Benelli TRK 702X vs Yamaha Tenere 700 World Raid obok siebie: moc, masa, wysokość siedzenia, bak, zasięg, prawo jazdy A2 i ceny. Roczniki: od 2023 i od 2026.
Najważniejsze różnice
- Więcej mocy: Yamaha Tenere 700 World Raid (54 wobec 52 kW)
- Mniejsza masa: Yamaha Tenere 700 World Raid (220 wobec 244 kg, z płynami)
- Niższe siedzenie: Benelli TRK 702X (840 wobec 890 mm)
- Dłuższy zasięg: Yamaha Tenere 700 World Raid (ok. 470 wobec 370 km)
- Niższa cena nowego: Benelli TRK 702X (29 990 zł wobec 57 500 zł, cennik PL)
| Dane techniczne | Benelli TRK 702X | Yamaha Tenere 700 World Raid |
|---|---|---|
| Roczniki | od 2023 | od 2026 |
| Typ | Adventure | Adventure |
| Prawo jazdy | A2 z ogranicznikiem mocy | A2 z ogranicznikiem mocy |
| Silnik | 698 cm³, 2 cyl. | 689 cm³, 2 cyl. |
| Moc | 51,5 kW / 70 KM | ✓54 kW / 73 KM (najlepsza wartość) |
| Moment obrotowy | 70 Nm przy 6000 obr./min | 68 Nm przy 6500 obr./min |
| Masa | 244 kg (z płynami) | ✓220 kg (z płynami) (najlepsza wartość) |
| Wysokość siedzenia | 840 mm | 890 mm |
| Skok zawieszenia | przód 140 mm, tył 173 mm | przód 230 mm, tył 220 mm |
| Maks. obciążenie | 197 kg (kierowca, pasażer, bagaż) | 174 kg (kierowca, pasażer, bagaż) |
| ABS | ABS | ABS |
| Napęd / skrzynia | łańcuch, manualna | łańcuch, manualna |
| Bak | 20 l | ✓23 l (najlepsza wartość) |
| Spalanie | 4,7 l/100 km | ✓4,3 l/100 km (najlepsza wartość) |
| Zasięg na jednym baku | 370 km | ✓470 km (najlepsza wartość) |
| Cena nowego (oficjalny cennik, PL) | 29 990 zł | 57 500 zł |
| Cena używanego (szacunek) | 25 000 zł - 34 000 zł | 53 000 zł |
Porównaj interaktywnie (dodaj trzeci model)
Benelli TRK 702X: słabe strony
- Mało dealerów
- Ciężki: 230 kg i więcej
Yamaha Tenere 700 World Raid: słabe strony
- Wysokie siedzenie: 850 mm i więcej - sprawdź w sekcji "Czy dosięgniesz ziemi?"
Inne porównania
Dane od producentów i z testów; ceny są szacunkowe. Sprawdź konkretny egzemplarz.