Yamaha Tenere 700 World Raid: technické údaje a srovnání
Yamaha Tenere 700 World Raid (adventure, od roku 2026): motor 689 cm³, 54 kW / 73 k, 220 kg (pohotovostní), výška sedla 890 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Yamaha Tenere 700 World Raid: porovnat s libovolným modelem
Yamaha Tenere 700 World Raidod roku 2026 · 689 cm³ · 54 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Modernizace 2026 (IMU) (od roku 2026)
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 220 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 890 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 230 mm, vzadu 220 mm |
| Max. zatížení | 174 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 23 l |
| Spotřeba | 4,3 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 470 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 333 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 300 000 Kč |
Generace 2022-2025
| Ročníky | 2022-2025 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 220 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 890 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 230 mm, vzadu 220 mm |
| Max. zatížení | 174 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 23 l |
| Spotřeba | 4,3 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 470 km |
| Cena ojetého (odhad) | 267 000 Kč - 315 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Moderní elektronika
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
Na co si dát pozor
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Těsnění vidlice (gufera): olejový film na trubkách vidlice
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Yamaha Tenere 700 689 cm³ · 54 kW · sedlo 875 mm
- Suzuki V-Strom 650 645 cm³ · 52 kW · sedlo 835 mm
- Benelli TRK 702X 698 cm³ · 52 kW · sedlo 840 mm
- Yamaha Tenere 700 Rally 689 cm³ · 54 kW · sedlo 910 mm
- Moto Morini X-Cape 700 693 cm³ · 52 kW · sedlo 820 mm
- Benelli Leoncino 800 Trail 754 cm³ · 56 kW · sedlo 825 mm
- QJ Motor SRT 700 X 698 cm³ · 54 kW · sedlo 830 mm
- Rieju Xplora 707 X 698 cm³ · 52 kW · sedlo 825 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha Tenere 700 World Raid podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 54 kW.
Jakou výšku sedla má Yamaha Tenere 700 World Raid?
890 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha Tenere 700 World Raid?
220 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha Tenere 700 World Raid?
Asi 4,3 l/100 km; s nádrží 23 l je to zhruba 470 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.