Yamaha Tenere 700: technické údaje a srovnání
Yamaha Tenere 700 (adventure, od roku 2025): motor 689 cm³, 53,7 kW / 73 k, 208 kg (pohotovostní), výška sedla 875 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Yamaha Tenere 700: porovnat s libovolným modelem
Yamaha Tenere 700od roku 2025 · 689 cm³ · 54 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Modernizace 2025 (Euro 5+) (od roku 2025)
| Ročníky | od roku 2025 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 53,7 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 208 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 875 mm (nízké sedlo 860 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 210 mm, vzadu 200 mm |
| Max. zatížení | 186 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 16 l |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 284 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 239 000 Kč - 256 000 Kč |
Generace 2019-2024
| Ročníky | 2019-2024 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 205 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 875 mm (nízké sedlo 860 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 210 mm, vzadu 200 mm |
| Max. zatížení | 190 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 16 l |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena ojetého (odhad) | 187 000 Kč - 242 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Osvědčený, spolehlivý motor
- Obrovský výběr příslušenství
- Moderní elektronika
Na co si dát pozor
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Srovnání s konkurenty
- Honda Africa Twin CRF1100L vs Yamaha Tenere 700
- Yamaha Tenere 700 vs Yamaha Tracer 7
- Honda XL750 Transalp vs Yamaha Tenere 700
- BMW F 900 GS Adventure vs Yamaha Tenere 700
- Ducati DesertX vs Yamaha Tenere 700
- Aprilia Tuareg 660 vs Yamaha Tenere 700
- Yamaha Tenere 700 vs Yamaha Tenere 700 World Raid
- Suzuki V-Strom 650 vs Yamaha Tenere 700
- Benelli TRK 702X vs Yamaha Tenere 700
- Voge DS625X vs Yamaha Tenere 700
- Benelli Leoncino 800 Trail vs Yamaha Tenere 700
- Yamaha Tenere 700 vs Yamaha Tenere 700 Rally
- Moto Morini X-Cape 700 vs Yamaha Tenere 700
- Aprilia Tuareg 660 Rally vs Yamaha Tenere 700
- CFMoto 700MT vs Yamaha Tenere 700
- Yamaha Tenere 700 vs Zontes 703 F
- Benelli TRK 800 vs Yamaha Tenere 700
- Kawasaki KLE650 vs Yamaha Tenere 700
- Kove 625X Max vs Yamaha Tenere 700
- Kove 625X Pro vs Yamaha Tenere 700
- KTM 690 Rally vs Yamaha Tenere 700
- Moto Morini Camel vs Yamaha Tenere 700
- Norton Atlas vs Yamaha Tenere 700
- Norton Atlas GT vs Yamaha Tenere 700
- Phelon & Moore Capetown 7X vs Yamaha Tenere 700
- QJ Motor SRT 700 SX vs Yamaha Tenere 700
- QJ Motor SRT 700 X vs Yamaha Tenere 700
- QJ Motor SRT 800 X vs Yamaha Tenere 700
- QJ Motor SVT 650 X vs Yamaha Tenere 700
- Rieju Xplora 707 X vs Yamaha Tenere 700
- Romet FR750 vs Yamaha Tenere 700
- Royal Enfield Himalayan 750 vs Yamaha Tenere 700
- BMW F 750 GS vs Yamaha Tenere 700
Podobné motocykly
- Yamaha Tenere 700 World Raid 689 cm³ · 54 kW · sedlo 890 mm
- Suzuki V-Strom 650 645 cm³ · 52 kW · sedlo 835 mm
- Benelli TRK 702X 698 cm³ · 52 kW · sedlo 840 mm
- Yamaha Tenere 700 Rally 689 cm³ · 54 kW · sedlo 910 mm
- Moto Morini X-Cape 700 693 cm³ · 52 kW · sedlo 820 mm
- Honda XL750 Transalp 755 cm³ · 68 kW · sedlo 850 mm
- Aprilia Tuareg 660 659 cm³ · 59 kW · sedlo 860 mm
- Benelli Leoncino 800 Trail 754 cm³ · 56 kW · sedlo 825 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha Tenere 700 podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 53,7 kW.
Jakou výšku sedla má Yamaha Tenere 700?
875 mm (nízké sedlo 860 mm). Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha Tenere 700?
208 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha Tenere 700?
Asi 4,7 l/100 km; s nádrží 16 l je to zhruba 300 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.