Norton Manx R: technické údaje a srovnání
Norton Manx R (sportovní, od roku 2026): motor 1200 cm³, 153,6 kW / 209 k, 210 kg (s náplněmi, bez paliva), výška sedla 840 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Norton Manx R: porovnat s libovolným modelem
Norton Manx Rod roku 2026 · 1200 cm³ · 154 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Technické údaje
Generace od roku 2026
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1200 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 153,6 kW / 209 k |
| Točivý moment | 130 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 210 kg (s náplněmi, bez paliva) |
| Výška sedla | 840 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 126 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,5 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 170 km |
| Cena nového (DE), přepočteno | 565 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Moderní elektronika
- Kvalitní odpružení
- Silné brzdy
Na co si dát pozor
- Drahé pojištění
- Drahé díly
- Únavný na dlouhých cestách
- Krátký dojezd, časté tankování
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Pneumatiky: datum výroby (DOT) a vzorek
Podobné motocykly
- BMW S1000RR 999 cm³ · 154 kW · sedlo 824 mm
- Ducati Panigale V4 1103 cm³ · 159 kW · sedlo 850 mm
- Yamaha YZF-R1 998 cm³ · 147 kW · sedlo 855 mm
- Kawasaki Ninja ZX-10R 998 cm³ · 144 kW · sedlo 825 mm
- Aprilia RSV4 1100 1099 cm³ · 162 kW · sedlo 840 mm
- BMW M 1000 RR 999 cm³ · 160 kW · sedlo 865 mm
- Yamaha YZF-R1M 998 cm³ · 147 kW · sedlo 861 mm
- Honda CBR1000RR-R Fireblade 1000 cm³ · 160 kW · sedlo 843 mm
Časté otázky
Splňuje Norton Manx R podmínky pro skupinu A2?
Ne: 153,6 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Norton Manx R?
840 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Norton Manx R?
210 kg (s náplněmi, bez paliva).
Jakou spotřebu a dojezd má Norton Manx R?
Asi 7,5 l/100 km; s nádrží 14,5 l je to zhruba 170 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.