BMW S1000RR: technické údaje a srovnání
BMW S1000RR (sportovní, od roku 2023): motor 999 cm³, 154 kW / 209 k, 197 kg (pohotovostní), výška sedla 824 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: BMW S 1000 RR
BMW S1000RR: porovnat s libovolným modelem
BMW S1000RRod roku 2023 · 999 cm³ · 154 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
K67 (od roku 2023)
| Ročníky | od roku 2023 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 999 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 154 kW / 209 k |
| Točivý moment | 113 Nm při 11000 ot./min |
| Hmotnost | 197 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 824 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 118 mm |
| Max. zatížení | 209 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 16,5 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 190 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 514 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 385 000 Kč - 463 000 Kč |
K67 (2019-2022)
| Ročníky | 2019-2022 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 999 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 152 kW / 207 k |
| Točivý moment | 113 Nm při 11000 ot./min |
| Hmotnost | 197 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 824 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 117 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 16,5 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 190 km |
| Cena ojetého (odhad) | 347 000 Kč - 405 000 Kč |
K46 facelift (2015-2018)
| Ročníky | 2015-2018 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 999 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 146 kW / 199 k |
| Hmotnost | 204 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 815 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17,5 l |
| Spotřeba | 7,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 276 000 Kč - 322 000 Kč |
K46 1. generace (2010-2014)
| Ročníky | 2010-2014 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 999 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 142 kW / 193 k |
| Hmotnost | 204 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 820 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS od roku 2013 |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17,5 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 200 km |
| Cena ojetého (odhad) | 225 000 Kč - 276 000 Kč |
Proč za to stojí
- Moderní elektronika
- Motor se skutečným charakterem
- Silné brzdy
- Kvalitní odpružení
Na co si dát pozor
- Drahé díly
- Drahé pojištění
- Oblíbený u zlodějů
- Krátký dojezd, časté tankování
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Servisní historie: razítka a faktury
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- Yamaha YZF-R1 998 cm³ · 147 kW · sedlo 855 mm
- Suzuki GSX-R1000 999 cm³ · 149 kW · sedlo 825 mm
- Kawasaki Ninja ZX-10R 998 cm³ · 144 kW · sedlo 825 mm
- Honda CBR1000RR-R Fireblade 1000 cm³ · 160 kW · sedlo 843 mm
- Yamaha YZF-R1M 998 cm³ · 147 kW · sedlo 861 mm
- BMW M 1000 RR 999 cm³ · 160 kW · sedlo 865 mm
- Ducati Panigale V4 R 998 cm³ · 160 kW · sedlo 855 mm
- Ducati Panigale V4 1103 cm³ · 159 kW · sedlo 850 mm
Časté otázky
Splňuje BMW S1000RR podmínky pro skupinu A2?
Ne: 154 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má BMW S1000RR?
824 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží BMW S1000RR?
197 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má BMW S1000RR?
Asi 7,5 l/100 km; s nádrží 16,5 l je to zhruba 190 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.