Yamaha YZF-R1: technické údaje a srovnání
Yamaha YZF-R1 (sportovní, 2015-2025): motor 998 cm³, 147 kW / 200 k, 199 kg (pohotovostní), výška sedla 855 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: Yamaha YZFR1, Yamaha YZF R1
Yamaha YZF-R1: porovnat s libovolným modelem
Yamaha YZF-R12015-2025 · 998 cm³ · 147 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
RN32/RN65 (2015-2025)
| Ročníky | 2015-2025 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 147 kW / 200 k |
| Točivý moment | 112,4 Nm při 11500 ot./min |
| Hmotnost | 199 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 855 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17 l |
| Spotřeba | 7,2 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 293 000 Kč - 494 000 Kč |
CP4 crossplane (2009-2014)
| Ročníky | 2009-2014 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 133 kW / 181 k |
| Hmotnost | 206 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 220 km |
| Cena ojetého (odhad) | 228 000 Kč - 294 000 Kč |
4C8 (2007-2008)
| Ročníky | 2007-2008 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 133 kW / 181 k |
| Hmotnost | 206 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 204 000 Kč - 215 000 Kč |
5VY (2004-2006)
| Ročníky | 2004-2006 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 129 kW / 175 k |
| Hmotnost | 198 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 178 000 Kč - 197 000 Kč |
5PW (2002-2003)
| Ročníky | 2002-2003 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 112 kW / 152 k |
| Hmotnost | 200 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 815 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 200 km |
| Cena ojetého (odhad) | 170 000 Kč - 179 000 Kč |
4XV/5JJ (1998-2001)
| Ročníky | 1998-2001 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 110 kW / 150 k |
| Hmotnost | 198 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 815 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 7,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 144 000 Kč - 168 000 Kč |
Proč za to stojí
- Moderní elektronika
- Kvalitní odpružení
- Silné brzdy
- Motor se skutečným charakterem
Na co si dát pozor
- Drahé díly
- Drahé pojištění
- Krátký dojezd, časté tankování
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Servisní historie: razítka a faktury
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- BMW S1000RR 999 cm³ · 154 kW · sedlo 824 mm
- Suzuki GSX-R1000 999 cm³ · 149 kW · sedlo 825 mm
- Kawasaki Ninja ZX-10R 998 cm³ · 144 kW · sedlo 825 mm
- Honda CBR1000RR Fireblade 999 cm³ · 141 kW · sedlo 832 mm
- Yamaha YZF-R1M 998 cm³ · 147 kW · sedlo 861 mm
- Aprilia RSV4 RR / RF 999 cm³ · 148 kW · sedlo 845 mm
- BMW M 1000 RR 999 cm³ · 160 kW · sedlo 865 mm
- Honda CBR1000RR-R Fireblade 1000 cm³ · 160 kW · sedlo 843 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha YZF-R1 podmínky pro skupinu A2?
Ne: 147 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha YZF-R1?
855 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha YZF-R1?
199 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha YZF-R1?
Asi 7,2 l/100 km; s nádrží 17 l je to zhruba 210 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.