Norton Manx R: specificaties en vergelijking
Norton Manx R (sport, vanaf 2026): motorblok van 1200 cc, 153,6 kW / 209 pk, 210 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof), zithoogte 840 mm. Rijbewijs: alleen A.
Norton Manx R vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Specificaties
Generatie vanaf 2026
| Bouwjaren | vanaf 2026 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 1200 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 153,6 kW / 209 pk |
| Koppel | 130 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 210 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof) |
| Zithoogte | 840 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 126 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14,5 l |
| Verbruik | 7,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 170 km |
| Nieuwprijs (DE) | € 23.250 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Vering van goede kwaliteit
- Sterke remmen
Zwakke punten
- Hoge verzekeringspremie
- Dure onderdelen
- Vermoeiend op lange ritten
- Kleine actieradius, vaak tanken
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Banden: DOT-code en profiel
Vergelijkbare modellen
- BMW S1000RR 999 cc · 154 kW · zithoogte 824 mm
- Ducati Panigale V4 1103 cc · 159 kW · zithoogte 850 mm
- Yamaha YZF-R1 998 cc · 147 kW · zithoogte 855 mm
- Kawasaki Ninja ZX-10R 998 cc · 144 kW · zithoogte 825 mm
- Aprilia RSV4 1100 1099 cc · 162 kW · zithoogte 840 mm
- BMW M 1000 RR 999 cc · 160 kW · zithoogte 865 mm
- Yamaha YZF-R1M 998 cc · 147 kW · zithoogte 861 mm
- Honda CBR1000RR-R Fireblade 1000 cc · 160 kW · zithoogte 843 mm
Vragen
Is de Norton Manx R geschikt voor het A2-rijbewijs?
Nee: 153,6 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.
Wat is de zithoogte van de Norton Manx R?
840 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Norton Manx R?
210 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof).
Hoeveel verbruikt de Norton Manx R en wat is de actieradius?
Ongeveer 7,5 l/100 km; met de tank van 14,5 l kom je zo'n 170 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.