BMW M 1000 RR: specificaties en vergelijking
BMW M 1000 RR (sport, vanaf 2025): motorblok van 999 cc, 160,4 kW / 218 pk, 194 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 865 mm. Rijbewijs: alleen A.
Ook geschreven als: BMW M1000RR
BMW M 1000 RR vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Generatie vanaf 2025
| Bouwjaren | vanaf 2025 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 160,4 kW / 218 pk |
| Koppel | 113 Nm bij 11000 tpm |
| Gewicht | 194 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 865 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 118 mm |
| Max. laadvermogen | 213 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 16,5 l |
| Verbruik | 7,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 190 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 36.300 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 30.500 - € 32.700 |
Generatie 2021-2024
| Bouwjaren | 2021-2024 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 156 kW / 212 pk |
| Koppel | 113 Nm bij 11000 tpm |
| Gewicht | 193 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 832 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 117 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 16,5 l |
| Verbruik | 7,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 190 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 22.400 - € 26.100 |
Waarom het de moeite waard is
- Moderne elektronica
- Vering van goede kwaliteit
- Sterke remmen
Zwakke punten
- Hoge verzekeringspremie
- Dure onderdelen
- Vermoeiend op lange ritten
- Kleine actieradius, vaak tanken
- Hoge zithoogte: 850 mm of meer - zie "Kom je met je voeten aan de grond?"
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Banden: DOT-code en profiel
Vergelijkbare modellen
- BMW S1000RR 999 cc · 154 kW · zithoogte 824 mm
- Yamaha YZF-R1 998 cc · 147 kW · zithoogte 855 mm
- Honda CBR1000RR-R Fireblade 1000 cc · 160 kW · zithoogte 843 mm
- Ducati Panigale V4 R 998 cc · 160 kW · zithoogte 855 mm
- Suzuki GSX-R1000 999 cc · 149 kW · zithoogte 825 mm
- Ducati Panigale V4 1103 cc · 159 kW · zithoogte 850 mm
- Kawasaki Ninja ZX-10R 998 cc · 144 kW · zithoogte 825 mm
- Yamaha YZF-R1M 998 cc · 147 kW · zithoogte 861 mm
Vragen
Is de BMW M 1000 RR geschikt voor het A2-rijbewijs?
Nee: 160,4 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.
Wat is de zithoogte van de BMW M 1000 RR?
865 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de BMW M 1000 RR?
194 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de BMW M 1000 RR en wat is de actieradius?
Ongeveer 7,5 l/100 km; met de tank van 16,5 l kom je zo'n 190 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.