Yamaha MT-09: specificaties en vergelijking

Yamaha MT-09 (naked, vanaf 2024): motorblok van 890 cc, 87,5 kW / 119 pk, 193 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 825 mm. Rijbewijs: alleen A.

Ook geschreven als: Yamaha MT09, Yamaha MT 09

Yamaha MT-09 vergelijken met een model naar keuze

Yamaha MT-09vanaf 2024 · 890 cc · 88 kW

Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.

Generaties

4e generatie (vanaf 2024)

Bouwjarenvanaf 2024
TypeNaked
Rijbewijsalleen A
Motorblok890 cc, 3 cil.
Vermogen87,5 kW / 119 pk
Koppel93 Nm bij 7000 tpm
Gewicht193 kg (rijklaar gewicht)
Zithoogte825 mm
Veerwegvoor 130 mm, achter 117 mm
Max. laadvermogen168 kg (bestuurder, passagier, bagage)
ABSABS
Aandrijving / versnellingsbakketting, handgeschakeld
Tank14 l
Verbruik5,5 l/100 km
Actieradius op één tank220 km
Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst)€ 11.219 - € 11.519
Tweedehandsprijs (schatting)€ 8.900 - € 10.100

3e generatie (RN69) (2021-2023)

Bouwjaren2021-2023
TypeNaked
Rijbewijsalleen A
Motorblok890 cc, 3 cil.
Vermogen87 kW / 118 pk
Koppel93 Nm bij 7000 tpm
Gewicht189 kg (rijklaar gewicht)
Zithoogte825 mm
Max. laadvermogengeen gegevens
ABSABS
Aandrijving / versnellingsbakketting, handgeschakeld
Tank14 l
Verbruik5,4 l/100 km
Actieradius op één tank230 km
Tweedehandsprijs (schatting)€ 7.700 - € 8.500

2e generatie (RN43) (2017-2020)

Bouwjaren2017-2020
TypeNaked
Rijbewijsalleen A
Motorblok847 cc, 3 cil.
Vermogen84,6 kW / 115 pk
Koppel87,5 Nm bij 8500 tpm
Gewicht193 kg (rijklaar gewicht)
Zithoogte820 mm
Max. laadvermogengeen gegevens
ABSABS
Aandrijving / versnellingsbakketting, handgeschakeld
Tank14 l
Verbruik5,3 l/100 km
Actieradius op één tank230 km
Tweedehandsprijs (schatting)€ 6.100 - € 7.100

1e generatie (RN29) (2013-2016)

Bouwjaren2013-2016
TypeNaked
Rijbewijsalleen A
Motorblok847 cc, 3 cil.
Vermogen84,6 kW / 115 pk
Gewicht188 kg (rijklaar gewicht)
Zithoogte815 mm
Veerwegvoor 137 mm, achter 130 mm
Max. laadvermogengeen gegevens
ABSABS optioneel
Aandrijving / versnellingsbakketting, handgeschakeld
Tank14 l
Verbruik5,5 l/100 km
Actieradius op één tank220 km
Tweedehandsprijs (schatting)€ 4.900 - € 5.800

Modelpagina (fabrikant)Site van de fabrikantZoeken op Google

Deel dit model: Facebook X WhatsApp

Waarom het de moeite waard is

  • Karaktervol motorblok
  • Moderne elektronica
  • Enorm aanbod aan accessoires

Zwakke punten

  • Schokkerig gas bij lage snelheid
  • Weinig windbescherming
  • Geliefd bij dieven

Wat je moet controleren als je tweedehands koopt

Vergelijk met concurrenten

Vergelijkbare modellen

Vragen

Is de Yamaha MT-09 geschikt voor het A2-rijbewijs?

Nee: 87,5 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.

Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-09?

825 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.

Hoeveel weegt de Yamaha MT-09?

193 kg (rijklaar gewicht).

Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-09 en wat is de actieradius?

Ongeveer 5,5 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 220 km ver voordat het reservelampje gaat branden.

Alle modellen van Yamaha

Fout melden

Yamaha MT-09 (vanaf 2024)

Wat klopt er niet?

We versturen alleen wat je hier typt en de naam van het model.

Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.