Yamaha MT-09: technické údaje a srovnání

Yamaha MT-09 (naked bike, od roku 2024): motor 890 cm³, 87,5 kW / 119 k, 193 kg (pohotovostní), výška sedla 825 mm. Řidičské oprávnění: jen A.

Také se píše: Yamaha MT09, Yamaha MT 09

Yamaha MT-09: porovnat s libovolným modelem

Yamaha MT-09od roku 2024 · 890 cm³ · 88 kW

Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.

Generace

4. generace (od roku 2024)

Ročníkyod roku 2024
TypNaked bike
Oprávněníjen A
Motor890 cm³, 3 vál.
Výkon87,5 kW / 119 k
Točivý moment93 Nm při 7000 ot./min
Hmotnost193 kg (pohotovostní)
Výška sedla825 mm
Zdvih odpruženívpředu 130 mm, vzadu 117 mm
Max. zatížení168 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla)
ABSABS
Pohon / převodovkařetěz, manuální
Nádrž14 l
Spotřeba5,5 l/100 km
Dojezd na jednu nádrž220 km
Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno)273 000 Kč - 280 000 Kč
Cena ojetého (odhad)215 000 Kč - 245 000 Kč

3. generace (RN69) (2021-2023)

Ročníky2021-2023
TypNaked bike
Oprávněníjen A
Motor890 cm³, 3 vál.
Výkon87 kW / 118 k
Točivý moment93 Nm při 7000 ot./min
Hmotnost189 kg (pohotovostní)
Výška sedla825 mm
Max. zatíženíbez údajů
ABSABS
Pohon / převodovkařetěz, manuální
Nádrž14 l
Spotřeba5,4 l/100 km
Dojezd na jednu nádrž230 km
Cena ojetého (odhad)187 000 Kč - 207 000 Kč

2. generace (RN43) (2017-2020)

Ročníky2017-2020
TypNaked bike
Oprávněníjen A
Motor847 cm³, 3 vál.
Výkon84,6 kW / 115 k
Točivý moment87,5 Nm při 8500 ot./min
Hmotnost193 kg (pohotovostní)
Výška sedla820 mm
Max. zatíženíbez údajů
ABSABS
Pohon / převodovkařetěz, manuální
Nádrž14 l
Spotřeba5,3 l/100 km
Dojezd na jednu nádrž230 km
Cena ojetého (odhad)149 000 Kč - 173 000 Kč

1. generace (RN29) (2013-2016)

Ročníky2013-2016
TypNaked bike
Oprávněníjen A
Motor847 cm³, 3 vál.
Výkon84,6 kW / 115 k
Hmotnost188 kg (pohotovostní)
Výška sedla815 mm
Zdvih odpruženívpředu 137 mm, vzadu 130 mm
Max. zatíženíbez údajů
ABSABS na přání
Pohon / převodovkařetěz, manuální
Nádrž14 l
Spotřeba5,5 l/100 km
Dojezd na jednu nádrž220 km
Cena ojetého (odhad)120 000 Kč - 140 000 Kč

Stránka modelu (výrobce)Web výrobceHledat na Googlu

Sdílet tento model: Facebook X WhatsApp

Proč za to stojí

  • Motor se skutečným charakterem
  • Moderní elektronika
  • Obrovský výběr příslušenství

Na co si dát pozor

  • Při pomalé jízdě cuká na plyn
  • Slabá ochrana před větrem
  • Oblíbený u zlodějů

Co zkontrolovat u ojetého

Srovnání s konkurenty

Podobné motocykly

Časté otázky

Splňuje Yamaha MT-09 podmínky pro skupinu A2?

Ne: 87,5 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.

Jakou výšku sedla má Yamaha MT-09?

825 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.

Kolik váží Yamaha MT-09?

193 kg (pohotovostní).

Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha MT-09?

Asi 5,5 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 220 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.

Všechny modely značky Yamaha

Nahlásit chybu

Yamaha MT-09 (od roku 2024)

Co nesedí?

Odešleme jen to, co sem napíšete, a název modelu.

Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.