Yamaha MT-09 SP: technické údaje a srovnání
Yamaha MT-09 SP (naked bike, od roku 2024): motor 890 cm³, 87,5 kW / 119 k, 194 kg (pohotovostní), výška sedla 825 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: Yamaha MT09SP, Yamaha MT 09 SP
Yamaha MT-09 SP: porovnat s libovolným modelem
Yamaha MT-09 SPod roku 2024 · 890 cm³ · 88 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
4. generace SP (od roku 2024)
| Ročníky | od roku 2024 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 890 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 87,5 kW / 119 k |
| Točivý moment | 93 Nm při 7000 ot./min |
| Hmotnost | 194 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 825 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 117 mm |
| Max. zatížení | 167 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 240 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 329 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 260 000 Kč - 296 000 Kč |
3. generace SP (890 cc) (2021-2023)
| Ročníky | 2021-2023 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 889 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 87,5 kW / 119 k |
| Točivý moment | 93 Nm při 7000 ot./min |
| Hmotnost | 189 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 825 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 5,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 220 km |
| Cena ojetého (odhad) | 214 000 Kč - 237 000 Kč |
1st/2. generace SP (847 cc) (2018-2020)
| Ročníky | 2018-2020 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 847 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 84,6 kW / 115 k |
| Točivý moment | 87,5 Nm při 8500 ot./min |
| Hmotnost | 193 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 820 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 5,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 186 000 Kč - 206 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Moderní elektronika
- Kvalitní odpružení
- Silné brzdy
Na co si dát pozor
- Při pomalé jízdě cuká na plyn
- Slabá ochrana před větrem
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Yamaha MT-09 890 cm³ · 88 kW · sedlo 825 mm
- Kawasaki Z900 948 cm³ · 91 kW · sedlo 830 mm
- Yamaha MT-09 Y-AMT 890 cm³ · 88 kW · sedlo 825 mm
- Ducati Streetfighter V2 890 cm³ · 88 kW · sedlo 838 mm
- BMW F900R 895 cm³ · 77 kW · sedlo 815 mm
- KTM 890 Duke 889 cm³ · 85 kW · sedlo 820 mm
- Triumph Street Triple 765 cm³ · 88 kW · sedlo 826 mm
- KTM 890 Duke R 889 cm³ · 89 kW · sedlo 834 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha MT-09 SP podmínky pro skupinu A2?
Ne: 87,5 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha MT-09 SP?
825 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha MT-09 SP?
194 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha MT-09 SP?
Asi 5 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 240 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.