Yamaha MT-09 SP: specificaties en vergelijking
Yamaha MT-09 SP (naked, vanaf 2024): motorblok van 890 cc, 87,5 kW / 119 pk, 194 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 825 mm. Rijbewijs: alleen A.
Ook geschreven als: Yamaha MT09SP, Yamaha MT 09 SP
Yamaha MT-09 SP vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
4e generatie SP (vanaf 2024)
| Bouwjaren | vanaf 2024 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 890 cc, 3 cil. |
| Vermogen | 87,5 kW / 119 pk |
| Koppel | 93 Nm bij 7000 tpm |
| Gewicht | 194 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 117 mm |
| Max. laadvermogen | 167 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 240 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 13.519 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 10.700 - € 12.200 |
3e generatie SP (890 cc) (2021-2023)
| Bouwjaren | 2021-2023 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 889 cc, 3 cil. |
| Vermogen | 87,5 kW / 119 pk |
| Koppel | 93 Nm bij 7000 tpm |
| Gewicht | 189 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 5,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 220 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 8.800 - € 9.700 |
1st/2e generatie SP (847 cc) (2018-2020)
| Bouwjaren | 2018-2020 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 847 cc, 3 cil. |
| Vermogen | 84,6 kW / 115 pk |
| Koppel | 87,5 Nm bij 8500 tpm |
| Gewicht | 193 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 820 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 5,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 210 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.600 - € 8.500 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Vering van goede kwaliteit
- Sterke remmen
Zwakke punten
- Schokkerig gas bij lage snelheid
- Weinig windbescherming
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Yamaha MT-09 890 cc · 88 kW · zithoogte 825 mm
- Kawasaki Z900 948 cc · 91 kW · zithoogte 830 mm
- Yamaha MT-09 Y-AMT 890 cc · 88 kW · zithoogte 825 mm
- Ducati Streetfighter V2 890 cc · 88 kW · zithoogte 838 mm
- BMW F900R 895 cc · 77 kW · zithoogte 815 mm
- KTM 890 Duke 889 cc · 85 kW · zithoogte 820 mm
- Triumph Street Triple 765 cc · 88 kW · zithoogte 826 mm
- KTM 890 Duke R 889 cc · 89 kW · zithoogte 834 mm
Vragen
Is de Yamaha MT-09 SP geschikt voor het A2-rijbewijs?
Nee: 87,5 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.
Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-09 SP?
825 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha MT-09 SP?
194 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-09 SP en wat is de actieradius?
Ongeveer 5 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 240 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.