Honda NC750X: specificaties en vergelijking
Honda NC750X (sporttoerer, vanaf 2025): motorblok van 745 cc, 43,1 kW / 59 pk, 216 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 800 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Ook geschreven als: Honda NC 750 X
Honda NC750X vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
3e generatie (vanaf 2025)
| Bouwjaren | vanaf 2025 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 745 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 43,1 kW / 59 pk |
| Koppel | 69 Nm |
| Gewicht | 216 kg (rijklaar gewicht), DCT-versie 226 kg |
| Zithoogte | 800 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 120 mm |
| Max. laadvermogen | 209 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14,1 l |
| Verbruik | 3,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 350 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 8.060 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 6.800 - € 7.300 |
2e generatie (2021-2024)
| Bouwjaren | 2021-2024 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 745 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 43 kW / 58 pk |
| Koppel | 69 Nm bij 4750 tpm |
| Gewicht | 214 kg (rijklaar gewicht), DCT-versie 224 kg |
| Zithoogte | 800 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 120 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14,1 l |
| Verbruik | 3,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 320 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 6.400 - € 7.500 |
Ook als A2-versie (2018-2020)
| Bouwjaren | 2018-2020 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 745 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 40,3 kW / 55 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 4750 tpm |
| Gewicht | 220 kg (rijklaar gewicht), DCT-versie 230 kg |
| Zithoogte | 830 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14,1 l |
| Verbruik | 3,9 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 310 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 5.100 - € 5.700 |
1e generatie (2014-2017)
| Bouwjaren | 2014-2017 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 745 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 40,3 kW / 55 pk |
| Gewicht | 219 kg (rijklaar gewicht), DCT-versie 229 kg |
| Zithoogte | 830 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14,1 l |
| Verbruik | 3,9 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 310 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.700 - € 5.500 |
Waarom het de moeite waard is
- Zeer laag verbruik
- Beproefd, betrouwbaar motorblok
- Opbergruimte onder het zadel
- Soepel, voorspelbaar vermogen
- Grote actieradius (350 km+)
Zwakke punten
- Simpele budgetvering
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Kawasaki Versys 650 649 cc · 49 kW · zithoogte 840 mm
- Benelli TRK 702 698 cc · 52 kW · zithoogte 790 mm
- Yamaha Tracer 7 689 cc · 54 kW · zithoogte 830 mm
- Yamaha Tracer 7 GT 689 cc · 54 kW · zithoogte 845 mm
- CFMoto 650MT 649 cc · 41 kW · zithoogte 840 mm
- CFMoto 650GT 649 cc · 42 kW · zithoogte 770 mm
- Rieju Xplora 707 698 cc · 52 kW · zithoogte 795 mm
- Yamaha Tracer 7 GT Y-AMT 689 cc · 54 kW · zithoogte 845 mm
Vragen
Is de Honda NC750X geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 43,1 kW.
Wat is de zithoogte van de Honda NC750X?
800 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Honda NC750X?
216 kg (rijklaar gewicht), DCT-versie 226 kg.
Hoeveel verbruikt de Honda NC750X en wat is de actieradius?
Ongeveer 3,5 l/100 km; met de tank van 14,1 l kom je zo'n 350 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.