Yamaha Tracer 7: specificaties en vergelijking
Yamaha Tracer 7 (sporttoerer, vanaf 2025): motorblok van 689 cc, 54 kW / 73 pk, 203 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 830 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Yamaha Tracer 7 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Modelupdate 2025 (vanaf 2025)
| Bouwjaren | vanaf 2025 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 203 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 830 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 139 mm |
| Max. laadvermogen | 186 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 18 l |
| Verbruik | 4,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 340 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 10.499 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 8.800 - € 9.400 |
2e generatie (2020-2024)
| Bouwjaren | 2020-2024 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 67 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 196 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 835 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 17 l |
| Verbruik | 4,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 320 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.100 - € 8.800 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Comfortabele zitpositie
- Goede windbescherming
- Moderne elektronica
Zwakke punten
- Simpele budgetvering
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Yamaha Tracer 7 GT 689 cc · 54 kW · zithoogte 845 mm
- Benelli TRK 702 698 cc · 52 kW · zithoogte 790 mm
- Kawasaki Versys 650 649 cc · 49 kW · zithoogte 840 mm
- Yamaha Tracer 7 Y-AMT 689 cc · 54 kW · zithoogte 830 mm
- Yamaha Tracer 7 GT Y-AMT 689 cc · 54 kW · zithoogte 845 mm
- Suzuki SV-7GX 645 cc · 54 kW · zithoogte 795 mm
- QJ Motor SRT 700 698 cc · 54 kW · zithoogte 790 mm
- Rieju Xplora 707 698 cc · 52 kW · zithoogte 795 mm
Vragen
Is de Yamaha Tracer 7 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 54 kW.
Wat is de zithoogte van de Yamaha Tracer 7?
830 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha Tracer 7?
203 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha Tracer 7 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,6 l/100 km; met de tank van 18 l kom je zo'n 340 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.