Honda NC750X: technické údaje a srovnání
Honda NC750X (sportovně cestovní, od roku 2025): motor 745 cm³, 43,1 kW / 59 k, 216 kg (pohotovostní), výška sedla 800 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Také se píše: Honda NC 750 X
Honda NC750X: porovnat s libovolným modelem
Honda NC750Xod roku 2025 · 745 cm³ · 43 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
3. generace (od roku 2025)
| Ročníky | od roku 2025 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 745 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 43,1 kW / 59 k |
| Točivý moment | 69 Nm |
| Hmotnost | 216 kg (pohotovostní), verze DCT 226 kg |
| Výška sedla | 800 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | 209 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,1 l |
| Spotřeba | 3,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 350 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 196 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 165 000 Kč - 176 000 Kč |
2. generace (2021-2024)
| Ročníky | 2021-2024 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 745 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 43 kW / 58 k |
| Točivý moment | 69 Nm při 4750 ot./min |
| Hmotnost | 214 kg (pohotovostní), verze DCT 224 kg |
| Výška sedla | 800 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,1 l |
| Spotřeba | 3,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 320 km |
| Cena ojetého (odhad) | 156 000 Kč - 182 000 Kč |
K dispozici verze pro A2 (2018-2020)
| Ročníky | 2018-2020 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 745 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 40,3 kW / 55 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 4750 ot./min |
| Hmotnost | 220 kg (pohotovostní), verze DCT 230 kg |
| Výška sedla | 830 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,1 l |
| Spotřeba | 3,9 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 310 km |
| Cena ojetého (odhad) | 125 000 Kč - 139 000 Kč |
1. generace (2014-2017)
| Ročníky | 2014-2017 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 745 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 40,3 kW / 55 k |
| Hmotnost | 219 kg (pohotovostní), verze DCT 229 kg |
| Výška sedla | 830 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,1 l |
| Spotřeba | 3,9 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 310 km |
| Cena ojetého (odhad) | 115 000 Kč - 134 000 Kč |
Proč za to stojí
- Velmi nízká spotřeba
- Osvědčený, spolehlivý motor
- Úložný prostor pod sedlem
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
Na co si dát pozor
- Jednoduché, levné odpružení
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Kawasaki Versys 650 649 cm³ · 49 kW · sedlo 840 mm
- Benelli TRK 702 698 cm³ · 52 kW · sedlo 790 mm
- Yamaha Tracer 7 689 cm³ · 54 kW · sedlo 830 mm
- Yamaha Tracer 7 GT 689 cm³ · 54 kW · sedlo 845 mm
- CFMoto 650MT 649 cm³ · 41 kW · sedlo 840 mm
- CFMoto 650GT 649 cm³ · 42 kW · sedlo 770 mm
- Rieju Xplora 707 698 cm³ · 52 kW · sedlo 795 mm
- Yamaha Tracer 7 GT Y-AMT 689 cm³ · 54 kW · sedlo 845 mm
Časté otázky
Splňuje Honda NC750X podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 43,1 kW.
Jakou výšku sedla má Honda NC750X?
800 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Honda NC750X?
216 kg (pohotovostní), verze DCT 226 kg.
Jakou spotřebu a dojezd má Honda NC750X?
Asi 3,5 l/100 km; s nádrží 14,1 l je to zhruba 350 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.