Yamaha MT-07: specificaties en vergelijking
Yamaha MT-07 (naked, vanaf 2025): motorblok van 689 cc, 54 kW / 73 pk, 183 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 805 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Ook geschreven als: Yamaha MT07, Yamaha MT 07
Yamaha MT-07 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
3e generatie (vanaf 2025)
| Bouwjaren | vanaf 2025 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 183 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 805 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 130 mm |
| Max. laadvermogen | 167 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 290 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 8.589 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.200 - € 7.700 |
2e generatie (2021-2024)
| Bouwjaren | 2021-2024 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 67 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 184 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 805 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 130 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,3 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 280 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 5.900 - € 6.900 |
1e generatie (2014-2020)
| Bouwjaren | 2014-2020 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54,8 kW / 75 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 182 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 805 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS vanaf 2016 |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,3 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 280 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.400 - € 6.000 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Enorm aanbod aan accessoires
Zwakke punten
- Weinig windbescherming
- Simpele budgetvering
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
Vergelijk met concurrenten
- Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-09
- Kawasaki Z650 vs Yamaha MT-07
- Honda CB650R vs Yamaha MT-07
- Suzuki GSX-8S vs Yamaha MT-07
- Honda CB750 Hornet vs Yamaha MT-07
- Yamaha MT-07 vs Yamaha YZF-R7
- Suzuki SV650 vs Yamaha MT-07
- Triumph Trident 660 vs Yamaha MT-07
- Yamaha MT-07 vs Yamaha XSR700
- KTM 790 Duke vs Yamaha MT-07
- Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-07 Y-AMT
- Kawasaki Z650 S vs Yamaha MT-07
- KTM 690 Duke vs Yamaha MT-07
- Benelli 752S vs Yamaha MT-07
- Italjet Dragster 700 Twin vs Yamaha MT-07
- Mash FR750 vs Yamaha MT-07
- Moto Morini Seiemmezzo STR vs Yamaha MT-07
- QJ Motor SRK 700 vs Yamaha MT-07
- Suzuki SV-7S vs Yamaha MT-07
- Voge R625 vs Yamaha MT-07
Vergelijkbare modellen
- Kawasaki Z650 649 cc · 50 kW · zithoogte 790 mm
- Suzuki SV650 645 cc · 56 kW · zithoogte 785 mm
- Yamaha MT-07 Y-AMT 689 cc · 54 kW · zithoogte 805 mm
- KTM 690 Duke 693 cc · 54 kW · zithoogte 835 mm
- QJ Motor SRK 700 698 cc · 54 kW · zithoogte 790 mm
- Honda CB750 Hornet 755 cc · 68 kW · zithoogte 795 mm
- Triumph Trident 660 660 cc · 70 kW · zithoogte 810 mm
- Italjet Dragster 700 Twin 698 cc · 51 kW · zithoogte 815 mm
Vragen
Is de Yamaha MT-07 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 54 kW.
Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-07?
805 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha MT-07?
183 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-07 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,2 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 290 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.