Yamaha Tenere 700 World Raid: specificaties en vergelijking
Yamaha Tenere 700 World Raid (adventure, vanaf 2026): motorblok van 689 cc, 54 kW / 73 pk, 220 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 890 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Yamaha Tenere 700 World Raid vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Modelupdate 2026 (IMU) (vanaf 2026)
| Bouwjaren | vanaf 2026 |
|---|---|
| Type | Adventure |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 220 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 890 mm |
| Veerweg | voor 230 mm, achter 220 mm |
| Max. laadvermogen | 174 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 23 l |
| Verbruik | 4,3 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 470 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 13.699 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 12.300 |
Generatie 2022-2025
| Bouwjaren | 2022-2025 |
|---|---|
| Type | Adventure |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 220 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 890 mm |
| Veerweg | voor 230 mm, achter 220 mm |
| Max. laadvermogen | 174 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 23 l |
| Verbruik | 4,3 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 470 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 11.000 - € 13.000 |
Waarom het de moeite waard is
- Kan grind en licht terrein aan
- Soepel, voorspelbaar vermogen
- Moderne elektronica
- Grote actieradius (350 km+)
Zwakke punten
- Hoge zithoogte: 850 mm of meer - zie "Kom je met je voeten aan de grond?"
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Keerringen voorvork: olie op de vorkpoten
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Yamaha Tenere 700 689 cc · 54 kW · zithoogte 875 mm
- Suzuki V-Strom 650 645 cc · 52 kW · zithoogte 835 mm
- Benelli TRK 702X 698 cc · 52 kW · zithoogte 840 mm
- Yamaha Tenere 700 Rally 689 cc · 54 kW · zithoogte 910 mm
- Moto Morini X-Cape 700 693 cc · 52 kW · zithoogte 820 mm
- Benelli Leoncino 800 Trail 754 cc · 56 kW · zithoogte 825 mm
- QJ Motor SRT 700 X 698 cc · 54 kW · zithoogte 830 mm
- Rieju Xplora 707 X 698 cc · 52 kW · zithoogte 825 mm
Vragen
Is de Yamaha Tenere 700 World Raid geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 54 kW.
Wat is de zithoogte van de Yamaha Tenere 700 World Raid?
890 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha Tenere 700 World Raid?
220 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha Tenere 700 World Raid en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,3 l/100 km; met de tank van 23 l kom je zo'n 470 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.