Yamaha MT-125: specificaties en vergelijking
Yamaha MT-125 (naked, vanaf 2023): motorblok van 125 cc, 11 kW / 15 pk, 142 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 810 mm. Rijbewijs: A1 (BE: ook B).
Ook geschreven als: Yamaha MT125, Yamaha MT 125
Yamaha MT-125 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
2e generatie (TFT, traction control) (vanaf 2023)
| Bouwjaren | vanaf 2023 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Koppel | 11,5 Nm bij 8000 tpm |
| Gewicht | 142 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 810 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 110 mm |
| Max. laadvermogen | 178 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 10 l |
| Verbruik | 2,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 350 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 5.849 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.400 - € 5.300 |
2e generatie (2020-2022)
| Bouwjaren | 2020-2022 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Koppel | 11,5 Nm bij 8000 tpm |
| Gewicht | 142 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 810 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 114 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 10 l |
| Verbruik | 2,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 350 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.800 - € 4.200 |
1e generatie (2014-2019)
| Bouwjaren | 2014-2019 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Gewicht | 138 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 810 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS vanaf 2017 |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 11,5 l |
| Verbruik | 2,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 400 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.000 - € 3.900 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Wendbaar in het verkeer
- Moderne elektronica
- Licht: tot 150 kg (140 kg droog)
Zwakke punten
- Zwak op de snelweg
- Geliefd bij dieven
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Begrenzingskit of aanpassingen: kloppen ze met de papieren?
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Honda CB125R 125 cc · 11 kW · zithoogte 816 mm
- KTM 125 Duke 125 cc · 11 kW · zithoogte 800 mm
- Suzuki GSX-S125 125 cc · 11 kW · zithoogte 785 mm
- Kawasaki Z125 125 cc · 10 kW · zithoogte 815 mm
- Zontes ZT125-G1 125 cc · 11 kW · zithoogte 795 mm
- Voge 125R 125 cc · 11 kW · zithoogte 795 mm
- Zontes ZT125-U 124 cc · 11 kW · zithoogte 790 mm
- QJ Motor SRK 125 S 125 cc · 11 kW · zithoogte 790 mm
Vragen
Is de Yamaha MT-125 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja: 11 kW valt binnen de A2-grens van 35 kW. Daarnaast mag de verhouding tussen vermogen en gewicht niet hoger zijn dan 0,2 kW/kg; controleer die in de papieren van het exemplaar dat je koopt.
Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-125?
810 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha MT-125?
142 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-125 en wat is de actieradius?
Ongeveer 2,5 l/100 km; met de tank van 10 l kom je zo'n 350 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.