Yamaha YZF-R3: technické údaje a srovnání
Yamaha YZF-R3 (sportovní, od roku 2022): motor 321 cm³, 31 kW / 42 k, 170 kg (pohotovostní), výška sedla 780 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: Yamaha YZFR3, Yamaha YZF R3
Yamaha YZF-R3: porovnat s libovolným modelem
Yamaha YZF-R3od roku 2022 · 321 cm³ · 31 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2022+ (170 kg wet) (od roku 2022)
| Ročníky | od roku 2022 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 321 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 31 kW / 42 k |
| Točivý moment | 29,5 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 170 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 780 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 125 mm |
| Max. zatížení | 160 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,2 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 179 000 Kč - 183 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 127 000 Kč - 161 000 Kč |
(166.9 kg wet) (2019-2021)
| Ročníky | 2019-2021 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 321 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 31 kW / 42 k |
| Točivý moment | 29,6 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 167 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 780 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,2 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena ojetého (odhad) | 110 000 Kč - 121 000 Kč |
1. generace (2015-2018)
| Ročníky | 2015-2018 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 321 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 30,9 kW / 42 k |
| Hmotnost | 169 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 780 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 125 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,2 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena ojetého (odhad) | 92 000 Kč - 107 000 Kč |
Proč za to stojí
- Obratný v provozu
- Levný a jednoduchý servis
- Kvalitní odpružení
- Nízké sedlo: do 780 mm
Na co si dát pozor
- Únavný na dlouhých cestách
- Málo pohodlný pro spolujezdce
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Pneumatiky: datum výroby (DOT) a vzorek
Podobné motocykly
- Morbidelli F352 349 cm³ · 31 kW · sedlo 790 mm
- TVS Apache RR 310 313 cm³ · 28 kW · sedlo 810 mm
- KTM RC 390 373 cm³ · 32 kW · sedlo 824 mm
- Kove 350RR 344 cm³ · 35 kW · sedlo 790 mm
- Kawasaki Ninja 400 399 cm³ · 33 kW · sedlo 785 mm
- Kawasaki Ninja 500 451 cm³ · 33 kW · sedlo 785 mm
- Benelli Tornado 400 399 cm³ · 35 kW · sedlo 795 mm
- Lexmoto LXR 380 378 cm³ · 26 kW · sedlo 800 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha YZF-R3 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 31 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha YZF-R3?
780 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha YZF-R3?
170 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha YZF-R3?
Asi 4,2 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 290 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.