Yamaha YZF-R3: specificaties en vergelijking
Yamaha YZF-R3 (sport, vanaf 2022): motorblok van 321 cc, 31 kW / 42 pk, 170 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 780 mm. Rijbewijs: A2.
Ook geschreven als: Yamaha YZFR3, Yamaha YZF R3
Yamaha YZF-R3 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
2022+ (170 kg wet) (vanaf 2022)
| Bouwjaren | vanaf 2022 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 321 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 31 kW / 42 pk |
| Koppel | 29,5 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 170 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 780 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 125 mm |
| Max. laadvermogen | 160 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 290 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 7.349 - € 7.549 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 5.200 - € 6.600 |
(166.9 kg wet) (2019-2021)
| Bouwjaren | 2019-2021 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 321 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 31 kW / 42 pk |
| Koppel | 29,6 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 167 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 780 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 290 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.500 - € 5.000 |
1e generatie (2015-2018)
| Bouwjaren | 2015-2018 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 321 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 30,9 kW / 42 pk |
| Gewicht | 169 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 780 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 125 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 290 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.800 - € 4.400 |
Waarom het de moeite waard is
- Wendbaar in het verkeer
- Goedkoop, simpel onderhoud
- Vering van goede kwaliteit
- Lage zithoogte: tot 780 mm
Zwakke punten
- Vermoeiend op lange ritten
- Minder geschikt voor passagier
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Banden: DOT-code en profiel
Vergelijkbare modellen
- Morbidelli F352 349 cc · 31 kW · zithoogte 790 mm
- TVS Apache RR 310 313 cc · 28 kW · zithoogte 810 mm
- KTM RC 390 373 cc · 32 kW · zithoogte 824 mm
- Kove 350RR 344 cc · 35 kW · zithoogte 790 mm
- Kawasaki Ninja 400 399 cc · 33 kW · zithoogte 785 mm
- Kawasaki Ninja 500 451 cc · 33 kW · zithoogte 785 mm
- Benelli Tornado 400 399 cc · 35 kW · zithoogte 795 mm
- Lexmoto LXR 380 378 cc · 26 kW · zithoogte 800 mm
Vragen
Is de Yamaha YZF-R3 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja: 31 kW valt binnen de A2-grens van 35 kW. Daarnaast mag de verhouding tussen vermogen en gewicht niet hoger zijn dan 0,2 kW/kg; controleer die in de papieren van het exemplaar dat je koopt.
Wat is de zithoogte van de Yamaha YZF-R3?
780 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha YZF-R3?
170 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha YZF-R3 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,2 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 290 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.