Yamaha MT-03: technické údaje a srovnání
Yamaha MT-03 (naked bike, od roku 2016): motor 321 cm³, 31 kW / 42 k, 168 kg (pohotovostní), výška sedla 780 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: Yamaha MT03, Yamaha MT 03
Yamaha MT-03: porovnat s libovolným modelem
Yamaha MT-03od roku 2016 · 321 cm³ · 31 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Generace od roku 2016
| Ročníky | od roku 2016 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 321 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 31 kW / 42 k |
| Točivý moment | 29,5 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 168 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 780 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | 160 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,1 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 169 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 88 000 Kč - 152 000 Kč |
660 single, 48 PS (2007-2014)
| Ročníky | 2007-2014 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 660 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 35,3 kW / 48 k |
| Hmotnost | 192 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 805 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 15 l |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 280 km |
| Cena ojetého (odhad) | 98 000 Kč - 141 000 Kč |
660 single, 45 PS (2006)
| Ročníky | 2006 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 660 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 33,4 kW / 45 k |
| Hmotnost | 175 kg (suchá) |
| Výška sedla | 805 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 15 l |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 280 km |
| Cena ojetého (odhad) | 96 000 Kč |
Proč za to stojí
- Obratný v provozu
- Levný a jednoduchý servis
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Nízké sedlo: do 780 mm
Na co si dát pozor
- Jednoduché, levné odpružení
- Slabá ochrana před větrem
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Servisní historie: razítka a faktury
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- KTM 390 Duke 399 cm³ · 33 kW · sedlo 820 mm
- Triumph Speed 400 398 cm³ · 29 kW · sedlo 790 mm
- Keeway RKR 350 321 cm³ · 29 kW · sedlo 770 mm
- BMW G 310 R 313 cm³ · 25 kW · sedlo 785 mm
- Kawasaki Z300 296 cm³ · 29 kW · sedlo 785 mm
- Zontes ZT350-R 348 cm³ · 29 kW · sedlo 795 mm
- Kawasaki Z400 399 cm³ · 33 kW · sedlo 785 mm
- TVS Apache RTR 310 312 cm³ · 26 kW · sedlo 800 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha MT-03 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 31 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha MT-03?
780 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha MT-03?
168 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha MT-03?
Asi 4,1 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 300 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.