Yamaha MT-03: specificaties en vergelijking
Yamaha MT-03 (naked, vanaf 2016): motorblok van 321 cc, 31 kW / 42 pk, 168 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 780 mm. Rijbewijs: A2.
Ook geschreven als: Yamaha MT03, Yamaha MT 03
Yamaha MT-03 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Generatie vanaf 2016
| Bouwjaren | vanaf 2016 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 321 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 31 kW / 42 pk |
| Koppel | 29,5 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 168 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 780 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 120 mm |
| Max. laadvermogen | 160 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,1 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 300 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 6.949 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.600 - € 6.300 |
660 single, 48 PS (2007-2014)
| Bouwjaren | 2007-2014 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 660 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 35,3 kW / 48 pk |
| Gewicht | 192 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 805 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | geen ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 15 l |
| Verbruik | 4,7 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 280 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.000 - € 5.800 |
660 single, 45 PS (2006)
| Bouwjaren | 2006 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 660 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 33,4 kW / 45 pk |
| Gewicht | 175 kg (droog) |
| Zithoogte | 805 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | geen ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 15 l |
| Verbruik | 4,7 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 280 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.000 |
Waarom het de moeite waard is
- Wendbaar in het verkeer
- Goedkoop, simpel onderhoud
- Soepel, voorspelbaar vermogen
- Lage zithoogte: tot 780 mm
Zwakke punten
- Simpele budgetvering
- Weinig windbescherming
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- KTM 390 Duke 399 cc · 33 kW · zithoogte 820 mm
- Triumph Speed 400 398 cc · 29 kW · zithoogte 790 mm
- Keeway RKR 350 321 cc · 29 kW · zithoogte 770 mm
- BMW G 310 R 313 cc · 25 kW · zithoogte 785 mm
- Kawasaki Z300 296 cc · 29 kW · zithoogte 785 mm
- Zontes ZT350-R 348 cc · 29 kW · zithoogte 795 mm
- Kawasaki Z400 399 cc · 33 kW · zithoogte 785 mm
- TVS Apache RTR 310 312 cc · 26 kW · zithoogte 800 mm
Vragen
Is de Yamaha MT-03 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja: 31 kW valt binnen de A2-grens van 35 kW. Daarnaast mag de verhouding tussen vermogen en gewicht niet hoger zijn dan 0,2 kW/kg; controleer die in de papieren van het exemplaar dat je koopt.
Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-03?
780 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha MT-03?
168 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-03 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,1 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 300 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.