KTM 390 Duke vs Yamaha MT-03
KTM 390 Duke vs Yamaha MT-03 vedle sebe: výkon, hmotnost, výška sedla, nádrž, dojezd, skupina A2 a ceny. Modelové ročníky: od roku 2024 a od roku 2016.
Hlavní rozdíly
- Vyšší výkon: KTM 390 Duke (33 oproti 31 kW)
- Hmotnosti nejsou přímo srovnatelné: KTM 390 Duke - 165 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá); Yamaha MT-03 - 168 kg (pohotovostní).
- Nižší sedlo: Yamaha MT-03 (780 oproti 820 mm)
- Delší dojezd: KTM 390 Duke (asi 330 oproti 300 km)
- Nižší cena nového: KTM 390 Duke (146 000 Kč oproti 169 000 Kč, německý ceník)
| Technické údaje | KTM 390 Duke | Yamaha MT-03 |
|---|---|---|
| Ročníky | od roku 2024 | od roku 2016 |
| Typ | Naked bike | Naked bike |
| Oprávnění | A2 | A2 |
| Motor | 399 cm³, 1 vál. | 321 cm³, 2 vál. |
| Výkon | ✓33,1 kW / 45 k (nejlepší hodnota) | 31 kW / 42 k |
| Točivý moment | 39 Nm | 29,5 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 165 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) | 168 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 820 mm (nízké sedlo 800 mm) | 780 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 150 mm, vzadu 150 mm | vpředu 130 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | 194 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) | 160 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální | řetěz, manuální |
| Nádrž | ✓15 l (nejlepší hodnota) | 14 l |
| Spotřeba | ✓3,9 l/100 km (nejlepší hodnota) | 4,1 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | ✓330 km (nejlepší hodnota) | 300 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 146 000 Kč | 169 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 115 000 Kč - 131 000 Kč | 88 000 Kč - 152 000 Kč |
Porovnat interaktivně (přidat třetí model)
KTM 390 Duke: na co si dát pozor
- Znatelné vibrace
- Slabá ochrana před větrem
Yamaha MT-03: na co si dát pozor
- Jednoduché, levné odpružení
- Slabá ochrana před větrem
Další srovnání
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.