Yamaha MT-10 SP: dane techniczne i porównanie
Yamaha MT-10 SP (naked, 2022-2024): silnik 998 cm³, 122 kW / 166 KM, 214 kg (z płynami), wysokość siedzenia 835 mm. Prawo jazdy: tylko A.
Inne zapisy: Yamaha MT10SP, Yamaha MT 10 SP
Yamaha MT-10 SP: porównaj z dowolnym modelem
Yamaha MT-10 SP2022-2024 · 998 cm³ · 122 kW
Wpisz markę lub model. Tabela otworzy się, gdy wybierzesz drugi motocykl.
Generacje
Face lifting SP (Ohlins semi-active) (2022-2024)
| Roczniki | 2022-2024 |
|---|---|
| Typ | Naked |
| Prawo jazdy | tylko A |
| Silnik | 998 cm³, 4 cyl. |
| Moc | 122 kW / 166 KM |
| Moment obrotowy | 112 Nm przy 9000 obr./min |
| Masa | 214 kg (z płynami) |
| Wysokość siedzenia | 835 mm |
| Skok zawieszenia | przód 120 mm, tył 120 mm |
| Maks. obciążenie | brak danych |
| ABS | ABS |
| Napęd / skrzynia | łańcuch, manualna |
| Bak | 17 l |
| Spalanie | 6,8 l/100 km |
| Zasięg na jednym baku | 220 km |
| Cena używanego (szacunek) | 63 000 zł - 69 500 zł |
1. generacja SP (Ohlins semi-active) (2017-2021)
| Roczniki | 2017-2021 |
|---|---|
| Typ | Naked |
| Prawo jazdy | tylko A |
| Silnik | 998 cm³, 4 cyl. |
| Moc | 118 kW / 160 KM |
| Moment obrotowy | 111 Nm przy 9000 obr./min |
| Masa | 210 kg (z płynami) |
| Wysokość siedzenia | 825 mm |
| Skok zawieszenia | przód 120 mm, tył 120 mm |
| Maks. obciążenie | brak danych |
| ABS | ABS |
| Napęd / skrzynia | łańcuch, manualna |
| Bak | 17 l |
| Spalanie | 6,8 l/100 km |
| Zasięg na jednym baku | 220 km |
| Cena używanego (szacunek) | 50 000 zł - 61 500 zł |
Dlaczego warto?
- Silnik z charakterem
- Nowoczesna elektronika
- Zawieszenie dobrej jakości
- Mocne hamulce
Słabe strony
- Szarpie na gazie przy małej prędkości
- Drogie ubezpieczenie
- Mały zasięg, częste tankowanie
Co sprawdzić w używanym
- Historia serwisowa: pieczątki i faktury
- Ślady gleby: końcówki kierownicy, dźwignie, podnóżki, porysowane dekle
- Napęd: luz łańcucha, sztywne ogniwa, zaostrzone zęby
Podobne motocykle
- Yamaha MT-10 998 cm³ · 122 kW · siedzenie 835 mm
- BMW S1000R 999 cm³ · 125 kW · siedzenie 830 mm
- Suzuki GSX-S1000 999 cm³ · 112 kW · siedzenie 810 mm
- Honda CB1000 Hornet 1000 cm³ · 112 kW · siedzenie 810 mm
- Honda CB1000 Hornet SP 1000 cm³ · 116 kW · siedzenie 809 mm
- Kawasaki Z1000 1043 cm³ · 104 kW · siedzenie 815 mm
- Honda CB1000R 998 cm³ · 107 kW · siedzenie 830 mm
- Kawasaki Z900 948 cm³ · 91 kW · siedzenie 830 mm
Pytania
Czy Yamaha MT-10 SP spełnia wymagania prawa jazdy A2?
Nie: 122 kW to ponad 70 kW, więc nie wolno go ograniczyć pod A2. Potrzebna jest kategoria A.
Yamaha MT-10 SP: jaka jest wysokość siedzenia?
835 mm. To, czy dosięgniesz ziemi, zależy też od szerokości siedzenia: wyszukiwarka szacuje to z Twojego wzrostu i długości nogi.
Ile waży Yamaha MT-10 SP?
214 kg (z płynami).
Ile pali Yamaha MT-10 SP i jaki ma zasięg?
Ok. 6,8 l/100 km; z bakiem 17 l to około 220 km do rezerwy.
Dane od producentów i z testów; ceny są szacunkowe. Sprawdź konkretny egzemplarz.