Yamaha XMAX 400: specificaties en vergelijking
Yamaha XMAX 400 (scooter, 2018-2023): motorblok van 395 cc, 24,5 kW / 33 pk, 210 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 800 mm. Rijbewijs: A2.
Ook geschreven als: Yamaha XMAX400
Yamaha XMAX 400 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Generatie 2018-2023
| Bouwjaren | 2018-2023 |
|---|---|
| Type | Scooter |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 395 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 24,5 kW / 33 pk |
| Koppel | 36 Nm bij 6000 tpm |
| Gewicht | 210 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 800 mm |
| Veerweg | voor 110 mm, achter 107 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS vanaf 2017 |
| Aandrijving / versnellingsbak | automaat |
| Tank | 13 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 270 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 5.600 - € 7.200 |
Generatie 2013-2017
| Bouwjaren | 2013-2017 |
|---|---|
| Type | Scooter |
| Rijbewijs | A2 |
| Motorblok | 395 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 23,2 kW / 32 pk |
| Gewicht | 211 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 785 mm |
| Veerweg | voor 110 mm, achter 110 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS vanaf 2017 |
| Aandrijving / versnellingsbak | automaat |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,2 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 290 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 5.000 - € 6.100 |
Waarom het de moeite waard is
- Opbergruimte onder het zadel
- Comfortabele zitpositie
- Stabiel op de snelweg
- Houdt zijn waarde goed
Zwakke punten
- Geliefd bij dieven
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- CVT-riem en rollers: schokken bij optrekken
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
Vergelijkbare modellen
- Piaggio Beverly 400 400 cc · 26 kW · zithoogte 799 mm
- BMW C 400 GT 350 cc · 25 kW · zithoogte 765 mm
- Kymco Xciting VS 400 400 cc · 25 kW · zithoogte 815 mm
- Suzuki Burgman 400 400 cc · 22 kW · zithoogte 755 mm
- SYM Maxsym GT 400 399 cc · 25 kW · zithoogte 780 mm
- BMW C 400 X 350 cc · 25 kW · zithoogte 775 mm
- Peugeot Metropolis 400 399 cc · 26 kW · zithoogte 780 mm
- SYM Cruisym 400 399 cc · 25 kW · zithoogte 785 mm
Vragen
Is de Yamaha XMAX 400 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja: 24,5 kW valt binnen de A2-grens van 35 kW. Daarnaast mag de verhouding tussen vermogen en gewicht niet hoger zijn dan 0,2 kW/kg; controleer die in de papieren van het exemplaar dat je koopt.
Wat is de zithoogte van de Yamaha XMAX 400?
800 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha XMAX 400?
210 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha XMAX 400 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,2 l/100 km; met de tank van 13 l kom je zo'n 270 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.