Yamaha XMAX 400: τεχνικά χαρακτηριστικά και σύγκριση
Yamaha XMAX 400 (σκούτερ, 2018-2023): κινητήρας 395 cc, 24,5 kW / 33 PS, 210 kg (υγρό βάρος), ύψος σέλας 800 mm. Δίπλωμα: A2.
Γράφεται και ως: Yamaha XMAX400
Yamaha XMAX 400: σύγκριση με οποιοδήποτε μοντέλο
Πληκτρολογήστε μάρκα ή μοντέλο. Ο πίνακας ανοίγει μόλις επιλέξετε το δεύτερο μοντέλο.
Γενιές
Γενιά 2018-2023
| Έτη | 2018-2023 |
|---|---|
| Τύπος | Σκούτερ |
| Δίπλωμα | A2 |
| Κινητήρας | 395 cc, 1 κύλ. |
| Ισχύς | 24,5 kW / 33 PS |
| Ροπή | 36 Nm στις 6000 σ.α.λ. |
| Βάρος | 210 kg (υγρό βάρος) |
| Ύψος σέλας | 800 mm |
| Διαδρομή ανάρτησης | εμπρός 110 mm, πίσω 107 mm |
| Μέγιστο φορτίο | χωρίς στοιχεία |
| ABS | ABS από το 2017 |
| Μετάδοση / κιβώτιο | αυτόματο |
| Ρεζερβουάρ | 13 l |
| Κατανάλωση | 4,2 l/100 km |
| Αυτονομία με ένα ρεζερβουάρ | 270 km |
| Τιμή μεταχειρισμένου (εκτίμηση) | 5.600 € - 7.200 € |
Γενιά 2013-2017
| Έτη | 2013-2017 |
|---|---|
| Τύπος | Σκούτερ |
| Δίπλωμα | A2 |
| Κινητήρας | 395 cc, 1 κύλ. |
| Ισχύς | 23,2 kW / 32 PS |
| Βάρος | 211 kg (υγρό βάρος) |
| Ύψος σέλας | 785 mm |
| Διαδρομή ανάρτησης | εμπρός 110 mm, πίσω 110 mm |
| Μέγιστο φορτίο | χωρίς στοιχεία |
| ABS | ABS από το 2017 |
| Μετάδοση / κιβώτιο | αυτόματο |
| Ρεζερβουάρ | 14 l |
| Κατανάλωση | 4,2 l/100 km |
| Αυτονομία με ένα ρεζερβουάρ | 290 km |
| Τιμή μεταχειρισμένου (εκτίμηση) | 5.000 € - 6.100 € |
Γιατί αξίζει
- Αποθηκευτικός χώρος κάτω από τη σέλα
- Άνετη θέση οδήγησης
- Σταθερότητα στον αυτοκινητόδρομο
- Καλή αξία μεταπώλησης
Τι να προσέξετε
- Συχνός στόχος κλοπής
Τι να ελέγξετε σε μεταχειρισμένο
- Ιμάντας και ρολά βαριατόρ: τρέμουλο στο ξεκίνημα
- Ιστορικό σέρβις: σφραγίδες και τιμολόγια
- Ζημιές από πτώση: άκρα τιμονιού, μανέτες, μαρσπιέ, γδαρμένα καπάκια
Παρόμοια μοντέλα
- Piaggio Beverly 400 400 cc · 26 kW · σέλα 799 mm
- BMW C 400 GT 350 cc · 25 kW · σέλα 765 mm
- Kymco Xciting VS 400 400 cc · 25 kW · σέλα 815 mm
- Suzuki Burgman 400 400 cc · 22 kW · σέλα 755 mm
- SYM Maxsym GT 400 399 cc · 25 kW · σέλα 780 mm
- BMW C 400 X 350 cc · 25 kW · σέλα 775 mm
- Peugeot Metropolis 400 399 cc · 26 kW · σέλα 780 mm
- SYM Cruisym 400 399 cc · 25 kW · σέλα 785 mm
Συχνές ερωτήσεις
Είναι το μοντέλο Yamaha XMAX 400 συμβατό με δίπλωμα A2;
Ναι: τα 24,5 kW είναι μέσα στο όριο των 35 kW του διπλώματος A2. Το A2 απαιτεί επίσης λόγο ισχύος προς βάρος κάτω από 0,2 kW/kg, οπότε ελέγξτε αυτόν τον αριθμό στα έγγραφα του οχήματος που αγοράζετε.
Ποιο είναι το ύψος σέλας του μοντέλου Yamaha XMAX 400;
800 mm. Το αν πατάτε στο έδαφος εξαρτάται και από το πλάτος της σέλας: το εργαλείο αναζήτησης το εκτιμά από το ύψος σας και το εσωτερικό μήκος ποδιού σας.
Πόσο ζυγίζει το μοντέλο Yamaha XMAX 400;
210 kg (υγρό βάρος).
Τι κατανάλωση και αυτονομία έχει το μοντέλο Yamaha XMAX 400;
Περίπου 4,2 l/100 km. Με ρεζερβουάρ 13 l αυτό σημαίνει περίπου 270 km πριν ανάψει η ένδειξη ρεζέρβας.
Στοιχεία από κατασκευαστές και δοκιμές. Οι τιμές είναι εκτιμήσεις. Ελέγξτε το συγκεκριμένο όχημα πριν το αγοράσετε.