Kawasaki Versys 650 vs Yamaha Tracer 7
Kawasaki Versys 650 vs Yamaha Tracer 7 vedle sebe: výkon, hmotnost, výška sedla, nádrž, dojezd, skupina A2 a ceny. Modelové ročníky: od roku 2021 a od roku 2025.
Hlavní rozdíly
- Vyšší výkon: Yamaha Tracer 7 (54 oproti 49 kW)
- Nižší hmotnost: Yamaha Tracer 7 (203 oproti 216 kg, pohotovostní)
- Nižší sedlo: Yamaha Tracer 7 (830 oproti 840 mm)
- Delší dojezd: Kawasaki Versys 650 (asi 390 oproti 340 km)
- Nižší cena nového: Kawasaki Versys 650 (210 000 Kč oproti 255 000 Kč, německý ceník)
| Technické údaje | Kawasaki Versys 650 | Yamaha Tracer 7 |
|---|---|---|
| Ročníky | od roku 2021 | od roku 2025 |
| Typ | Sportovně cestovní | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 649 cm³, 2 vál. | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 49 kW / 67 k | ✓54 kW / 73 k (nejlepší hodnota) |
| Točivý moment | 61 Nm při 7000 ot./min | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 216 kg (pohotovostní) | ✓203 kg (pohotovostní) (nejlepší hodnota) |
| Výška sedla | 840 mm | 830 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 150 mm, vzadu 145 mm | vpředu 130 mm, vzadu 139 mm |
| Max. zatížení | 210 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) | 186 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální | řetěz, manuální |
| Nádrž | ✓21 l (nejlepší hodnota) | 18 l |
| Spotřeba | 4,7 l/100 km | ✓4,6 l/100 km (nejlepší hodnota) |
| Dojezd na jednu nádrž | ✓390 km (nejlepší hodnota) | 340 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 210 000 Kč | 255 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 142 000 Kč - 189 000 Kč | 214 000 Kč - 230 000 Kč |
Porovnat interaktivně (přidat třetí model)
Yamaha Tracer 7: na co si dát pozor
- Jednoduché, levné odpružení
Další srovnání
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.