Benelli 752S vs Yamaha MT-07
Benelli 752S vs Yamaha MT-07 vedle sebe: výkon, hmotnost, výška sedla, nádrž, dojezd, skupina A2 a ceny. Modelové ročníky: od roku 2019 a od roku 2025.
Hlavní rozdíly
- Vyšší výkon: Benelli 752S (56 oproti 54 kW)
- Hmotnosti nejsou přímo srovnatelné: Benelli 752S - 228 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá); Yamaha MT-07 - 183 kg (pohotovostní).
- Delší dojezd: Yamaha MT-07 (asi 290 oproti 240 km)
- Nižší cena nového: Benelli 752S (177 000 Kč oproti 209 000 Kč, německý ceník)
| Technické údaje | Benelli 752S | Yamaha MT-07 |
|---|---|---|
| Ročníky | od roku 2019 | od roku 2025 |
| Typ | Naked bike | Naked bike |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 754 cm³, 2 vál. | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | ✓56 kW / 76 k (nejlepší hodnota) | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 67 Nm při 6500 ot./min | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 228 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) | 183 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 810 mm | 805 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů | vpředu 130 mm, vzadu 130 mm |
| Max. zatížení | 180 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) | 167 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální | řetěz, manuální |
| Nádrž | ✓14,5 l (nejlepší hodnota) | 14 l |
| Spotřeba | 5,3 l/100 km | ✓4,2 l/100 km (nejlepší hodnota) |
| Dojezd na jednu nádrž | 240 km | ✓290 km (nejlepší hodnota) |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 177 000 Kč | 209 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 95 000 Kč - 160 000 Kč | 175 000 Kč - 188 000 Kč |
Porovnat interaktivně (přidat třetí model)
Benelli 752S: na co si dát pozor
- Malá síť prodejců
Yamaha MT-07: na co si dát pozor
- Slabá ochrana před větrem
- Jednoduché, levné odpružení
Další srovnání
- Benelli 752S vs Honda CB750 Hornet
- Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-09
- Kawasaki Z650 vs Yamaha MT-07
- Honda CB650R vs Yamaha MT-07
- Suzuki GSX-8S vs Yamaha MT-07
- Honda CB750 Hornet vs Yamaha MT-07
- Yamaha MT-07 vs Yamaha YZF-R7
- Suzuki SV650 vs Yamaha MT-07
- Triumph Trident 660 vs Yamaha MT-07
- Yamaha MT-07 vs Yamaha XSR700
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.