Yamaha MT-10: technické údaje a srovnání
Yamaha MT-10 (naked bike, 2022-2024): motor 998 cm³, 122 kW / 166 k, 212 kg (pohotovostní), výška sedla 835 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: Yamaha MT10, Yamaha MT 10
Yamaha MT-10: porovnat s libovolným modelem
Yamaha MT-102022-2024 · 998 cm³ · 122 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Facelift (2022-2024)
| Ročníky | 2022-2024 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 122 kW / 166 k |
| Točivý moment | 112 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 212 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 119 mm, vzadu 119 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17 l |
| Spotřeba | 6,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 230 km |
| Cena ojetého (odhad) | 283 000 Kč - 313 000 Kč |
Generace 2016-2021
| Ročníky | 2016-2021 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 998 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 118 kW / 160 k |
| Točivý moment | 111 Nm při 9000 ot./min |
| Hmotnost | 210 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 825 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17 l |
| Spotřeba | 6,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 230 km |
| Cena ojetého (odhad) | 217 000 Kč - 281 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Moderní elektronika
- Kvalitní odpružení
- Silné brzdy
Na co si dát pozor
- Při pomalé jízdě cuká na plyn
- Drahé pojištění
- Oblíbený u zlodějů
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- BMW S1000R 999 cm³ · 125 kW · sedlo 830 mm
- Yamaha MT-10 SP 998 cm³ · 122 kW · sedlo 835 mm
- Honda CB1000 Hornet 1000 cm³ · 112 kW · sedlo 810 mm
- Suzuki GSX-S1000 999 cm³ · 112 kW · sedlo 810 mm
- Honda CB1000 Hornet SP 1000 cm³ · 116 kW · sedlo 809 mm
- Kawasaki Z1000 1043 cm³ · 104 kW · sedlo 815 mm
- Honda CB1000R 998 cm³ · 107 kW · sedlo 830 mm
- Kawasaki Z900 948 cm³ · 91 kW · sedlo 830 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha MT-10 podmínky pro skupinu A2?
Ne: 122 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha MT-10?
835 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha MT-10?
212 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha MT-10?
Asi 6,5 l/100 km; s nádrží 17 l je to zhruba 230 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.