Yamaha MT-10: specificaties en vergelijking
Yamaha MT-10 (naked, 2022-2024): motorblok van 998 cc, 122 kW / 166 pk, 212 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 835 mm. Rijbewijs: alleen A.
Ook geschreven als: Yamaha MT10, Yamaha MT 10
Yamaha MT-10 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Facelift (2022-2024)
| Bouwjaren | 2022-2024 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 998 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 122 kW / 166 pk |
| Koppel | 112 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 212 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 835 mm |
| Veerweg | voor 119 mm, achter 119 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 17 l |
| Verbruik | 6,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 230 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 11.600 - € 12.900 |
Generatie 2016-2021
| Bouwjaren | 2016-2021 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 998 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 118 kW / 160 pk |
| Koppel | 111 Nm bij 9000 tpm |
| Gewicht | 210 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 17 l |
| Verbruik | 6,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 230 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 8.900 - € 11.600 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Vering van goede kwaliteit
- Sterke remmen
Zwakke punten
- Schokkerig gas bij lage snelheid
- Hoge verzekeringspremie
- Geliefd bij dieven
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- BMW S1000R 999 cc · 125 kW · zithoogte 830 mm
- Yamaha MT-10 SP 998 cc · 122 kW · zithoogte 835 mm
- Honda CB1000 Hornet 1000 cc · 112 kW · zithoogte 810 mm
- Suzuki GSX-S1000 999 cc · 112 kW · zithoogte 810 mm
- Honda CB1000 Hornet SP 1000 cc · 116 kW · zithoogte 809 mm
- Kawasaki Z1000 1043 cc · 104 kW · zithoogte 815 mm
- Honda CB1000R 998 cc · 107 kW · zithoogte 830 mm
- Kawasaki Z900 948 cc · 91 kW · zithoogte 830 mm
Vragen
Is de Yamaha MT-10 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Nee: 122 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.
Wat is de zithoogte van de Yamaha MT-10?
835 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha MT-10?
212 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha MT-10 en wat is de actieradius?
Ongeveer 6,5 l/100 km; met de tank van 17 l kom je zo'n 230 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.