Triumph Tiger Sport 660: technické údaje a srovnání
Triumph Tiger Sport 660 (sportovně cestovní, od roku 2026): motor 660 cm³, 70 kW / 95 k, 211 kg (pohotovostní), výška sedla 835 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Triumph Tiger Sport 660: porovnat s libovolným modelem
Triumph Tiger Sport 660od roku 2026 · 660 cm³ · 70 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Generace od roku 2026
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 660 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 70 kW / 95 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 8250 ot./min |
| Hmotnost | 211 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm (nízké sedlo 810 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 150 mm, vzadu 150 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18,6 l |
| Spotřeba | 4,9 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 330 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 240 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 216 000 Kč |
Generace 2022-2025
| Ročníky | 2022-2025 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 660 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 59,5 kW / 81 k |
| Točivý moment | 64 Nm při 6250 ot./min |
| Hmotnost | 206 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm (nízké sedlo 810 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 150 mm, vzadu 150 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 17,2 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena ojetého (odhad) | 187 000 Kč - 221 000 Kč |
Proč za to stojí
- Pohodlný posed
- Motor se skutečným charakterem
- Dobrá ochrana před větrem
- Snadná montáž zavazadel
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Servisní historie: razítka a faktury
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Zontes ZT703-T 699 cm³ · 70 kW · sedlo 805 mm
- Yamaha Tracer 7 689 cm³ · 54 kW · sedlo 830 mm
- Yamaha Tracer 7 GT 689 cm³ · 54 kW · sedlo 845 mm
- BMW F900XR 895 cm³ · 77 kW · sedlo 820 mm
- Benelli TRK 702 698 cm³ · 52 kW · sedlo 790 mm
- Yamaha Tracer 7 GT Y-AMT 689 cm³ · 54 kW · sedlo 845 mm
- Yamaha Tracer 7 Y-AMT 689 cm³ · 54 kW · sedlo 830 mm
- Suzuki SV-7GX 645 cm³ · 54 kW · sedlo 795 mm
Časté otázky
Splňuje Triumph Tiger Sport 660 podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 70 kW.
Jakou výšku sedla má Triumph Tiger Sport 660?
835 mm (nízké sedlo 810 mm). Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Triumph Tiger Sport 660?
211 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Triumph Tiger Sport 660?
Asi 4,9 l/100 km; s nádrží 18,6 l je to zhruba 330 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.