KTM 790 Adventure: technické údaje a srovnání
KTM 790 Adventure (adventure, od roku 2023): motor 799 cm³, 70 kW / 95 k, 218 kg (pohotovostní), výška sedla 860 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
KTM 790 Adventure: porovnat s libovolným modelem
KTM 790 Adventureod roku 2023 · 799 cm³ · 70 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2023+ (reworked, Euro 5, CFMoto-built) (od roku 2023)
| Ročníky | od roku 2023 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 799 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 70 kW / 95 k |
| Točivý moment | 87 Nm |
| Hmotnost | 218 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 860 mm (nízké sedlo 840 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 200 mm, vzadu 200 mm |
| Max. zatížení | 235 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 20 l |
| Spotřeba | 4,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 360 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 274 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 206 000 Kč - 247 000 Kč |
(Euro 4, 799 cc) (2019-2020)
| Ročníky | 2019-2020 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 799 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 70 kW / 95 k |
| Točivý moment | 89 Nm při 6600 ot./min |
| Hmotnost | 209 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 850 mm (nízké sedlo 830 mm) |
| Zdvih odpružení | vpředu 200 mm, vzadu 200 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 20 l |
| Spotřeba | 4,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 360 km |
| Cena ojetého (odhad) | 228 000 Kč - 240 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Kvalitní odpružení
- Moderní elektronika
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
Na co si dát pozor
- Drahé díly
- Drahé seřízení ventilů
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Rám a pomocný rám: praskliny po jízdě v terénu
- Servisní historie: razítka a faktury
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Honda XL750 Transalp 755 cm³ · 68 kW · sedlo 850 mm
- CFMoto 800MT 799 cm³ · 67 kW · sedlo 825 mm
- BMW F 850 GS 853 cm³ · 70 kW · sedlo 860 mm
- Voge DS900X 895 cm³ · 70 kW · sedlo 825 mm
- KTM 790 Adventure R 799 cm³ · 70 kW · sedlo 880 mm
- Kove 800X GT 799 cm³ · 70 kW · sedlo 826 mm
- QJ Motor SRT 800 RX 799 cm³ · 70 kW · sedlo 830 mm
- Voge DS800X Rally 798 cm³ · 70 kW · sedlo 850 mm
Časté otázky
Splňuje KTM 790 Adventure podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 70 kW.
Jakou výšku sedla má KTM 790 Adventure?
860 mm (nízké sedlo 840 mm). Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží KTM 790 Adventure?
218 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má KTM 790 Adventure?
Asi 4,8 l/100 km; s nádrží 20 l je to zhruba 360 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.