KTM 790 Adventure: specificaties en vergelijking
KTM 790 Adventure (adventure, vanaf 2023): motorblok van 799 cc, 70 kW / 95 pk, 218 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 860 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
KTM 790 Adventure vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
2023+ (reworked, Euro 5, CFMoto-built) (vanaf 2023)
| Bouwjaren | vanaf 2023 |
|---|---|
| Type | Adventure |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 799 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 70 kW / 95 pk |
| Koppel | 87 Nm |
| Gewicht | 218 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 860 mm (laag zadel 840 mm) |
| Veerweg | voor 200 mm, achter 200 mm |
| Max. laadvermogen | 235 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 4,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 360 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 11.290 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 8.500 - € 10.200 |
(Euro 4, 799 cc) (2019-2020)
| Bouwjaren | 2019-2020 |
|---|---|
| Type | Adventure |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 799 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 70 kW / 95 pk |
| Koppel | 89 Nm bij 6600 tpm |
| Gewicht | 209 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 850 mm (laag zadel 830 mm) |
| Veerweg | voor 200 mm, achter 200 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 4,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 360 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 9.400 - € 9.900 |
Waarom het de moeite waard is
- Kan grind en licht terrein aan
- Vering van goede kwaliteit
- Moderne elektronica
- Grote actieradius (350 km+)
Zwakke punten
- Dure onderdelen
- Dure klepafstelling
- Hoge zithoogte: 850 mm of meer - zie "Kom je met je voeten aan de grond?"
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Frame en subframe: scheuren na offroadgebruik
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Honda XL750 Transalp 755 cc · 68 kW · zithoogte 850 mm
- CFMoto 800MT 799 cc · 67 kW · zithoogte 825 mm
- BMW F 850 GS 853 cc · 70 kW · zithoogte 860 mm
- Voge DS900X 895 cc · 70 kW · zithoogte 825 mm
- KTM 790 Adventure R 799 cc · 70 kW · zithoogte 880 mm
- Kove 800X GT 799 cc · 70 kW · zithoogte 826 mm
- QJ Motor SRT 800 RX 799 cc · 70 kW · zithoogte 830 mm
- Voge DS800X Rally 798 cc · 70 kW · zithoogte 850 mm
Vragen
Is de KTM 790 Adventure geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 70 kW.
Wat is de zithoogte van de KTM 790 Adventure?
860 mm (laag zadel 840 mm). Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de KTM 790 Adventure?
218 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de KTM 790 Adventure en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,8 l/100 km; met de tank van 20 l kom je zo'n 360 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.