Husqvarna FE 250: technické údaje a srovnání
Husqvarna FE 250 (enduro, od roku 2024): motor 250 cm³, 10,6 kW / 14 k, 108.6 kg (s náplněmi, bez paliva), výška sedla 952 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: Husqvarna FE250
Husqvarna FE 250: porovnat s libovolným modelem
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
4. generace (od roku 2024)
| Ročníky | od roku 2024 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 250 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10,6 kW / 14 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 108.6 kg (s náplněmi, bez paliva) |
| Výška sedla | 952 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 300 mm, vzadu 300 mm |
| Max. zatížení | 220 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 140 km |
| Cena ojetého (odhad) | 254 000 Kč - 289 000 Kč |
3. generace, (2020-2023)
| Ročníky | 2020-2023 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 250 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10,2 kW / 14 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 106 kg (suchá) |
| Výška sedla | 950 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 9 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 160 km |
| Cena ojetého (odhad) | 199 000 Kč - 232 000 Kč |
2. generace, (2017-2019)
| Ročníky | 2017-2019 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 250 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10 kW / 14 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 112 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 970 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 300 mm, vzadu 330 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8,5 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 150 km |
| Cena ojetého (odhad) | 171 000 Kč - 189 000 Kč |
1. generace, (2014-2016)
| Ročníky | 2014-2016 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 250 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 12,5 kW / 17 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 107.5 kg (suchá) |
| Výška sedla | 970 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 9,5 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 170 km |
| Cena ojetého (odhad) | 154 000 Kč - 170 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Kvalitní odpružení
- Motor se skutečným charakterem
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Drahé seřízení ventilů
- Únavný na dlouhých cestách
- Krátký dojezd, časté tankování
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Seřízení vůle ventilů: provedeno včas?
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
Podobné motocykly
- KTM 250 EXC-F 250 cm³ · 11 kW · sedlo 963 mm
- KTM 250 EXC TPI 249 cm³ · 10 kW · sedlo 960 mm
- Beta RR 250 2T Enduro 249 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- KTM 300 EXC TBI 293 cm³ · 10 kW · sedlo 963 mm
- KTM 250 EXC TBI 249 cm³ · 10 kW · sedlo 963 mm
- Beta RR 300 2T Enduro 293 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- Husqvarna TE 250 249 cm³ · 10 kW · sedlo 952 mm
- Beta Alp 200 199 cm³ · 11 kW · sedlo 830 mm
Časté otázky
Splňuje Husqvarna FE 250 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 10,6 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Husqvarna FE 250?
952 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Husqvarna FE 250?
108.6 kg (s náplněmi, bez paliva).
Jakou spotřebu a dojezd má Husqvarna FE 250?
Asi 5 l/100 km; s nádrží 8 l je to zhruba 140 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Všechny modely značky Husqvarna
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.