KTM 250 EXC-F: technické údaje a srovnání
KTM 250 EXC-F (enduro, od roku 2024): motor 250 cm³, 10,6 kW / 14 k, 106.2 kg (s náplněmi, bez paliva), výška sedla 963 mm. Řidičské oprávnění: A2.
KTM 250 EXC-F: porovnat s libovolným modelem
KTM 250 EXC-Fod roku 2024 · 250 cm³ · 11 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Generace od roku 2024
| Ročníky | od roku 2024 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 250 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10,6 kW / 14 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 106.2 kg (s náplněmi, bez paliva) |
| Výška sedla | 963 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 300 mm, vzadu 310 mm |
| Max. zatížení | 222 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8,5 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 150 km |
| Cena nového (oficiální polský ceník, přepočteno) | 292 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 250 000 Kč - 284 000 Kč |
Euro 4/5, (2020-2023)
| Ročníky | 2020-2023 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 249 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10,2 kW / 14 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 111 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 960 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 9 l |
| Spotřeba | 5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 160 km |
| Cena ojetého (odhad) | 224 000 Kč - 261 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Kvalitní odpružení
- Dobře drží cenu
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Drahé seřízení ventilů
- Únavný na dlouhých cestách
- Krátký dojezd, časté tankování
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Seřízení vůle ventilů: provedeno včas?
- Servisní historie: razítka a faktury
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- Husqvarna FE 250 250 cm³ · 11 kW · sedlo 952 mm
- KTM 250 EXC TPI 249 cm³ · 10 kW · sedlo 960 mm
- Beta RR 250 2T Enduro 249 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- Husqvarna TE 250 249 cm³ · 10 kW · sedlo 952 mm
- Beta RR 300 2T Enduro 293 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- KTM 300 EXC TBI 293 cm³ · 10 kW · sedlo 963 mm
- KTM 250 EXC TBI 249 cm³ · 10 kW · sedlo 963 mm
- Husqvarna TE 300i 293 cm³ · 10 kW · sedlo 950 mm
Časté otázky
Splňuje KTM 250 EXC-F podmínky pro skupinu A2?
Ano: 10,6 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má KTM 250 EXC-F?
963 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží KTM 250 EXC-F?
106.2 kg (s náplněmi, bez paliva).
Jakou spotřebu a dojezd má KTM 250 EXC-F?
Asi 5 l/100 km; s nádrží 8,5 l je to zhruba 150 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.