Honda Forza 300: technické údaje a srovnání
Honda Forza 300 (skútr, 2018-2020): motor 279 cm³, 18,5 kW / 25 k, 182 kg (pohotovostní), výška sedla 780 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Honda Forza 300: porovnat s libovolným modelem
Honda Forza 3002018-2020 · 279 cm³ · 19 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Euro 4 (2018-2020)
| Ročníky | 2018-2020 |
|---|---|
| Typ | Skútr |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 279 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 18,5 kW / 25 k |
| Točivý moment | 27,2 Nm při 5750 ot./min |
| Hmotnost | 182 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 780 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická |
| Nádrž | 11,5 l |
| Spotřeba | 3,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena ojetého (odhad) | 96 000 Kč - 107 000 Kč |
NSS300 (2013-2017)
| Ročníky | 2013-2017 |
|---|---|
| Typ | Skútr |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 279 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 18,8 kW / 26 k |
| Hmotnost | 194 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 716 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická |
| Nádrž | 11,5 l |
| Spotřeba | 3,7 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 270 km |
| Cena ojetého (odhad) | 95 000 Kč - 116 000 Kč |
Proč za to stojí
- Úložný prostor pod sedlem
- Pohodlný posed
- Velmi nízká spotřeba
- Bez spojky a bez řazení
- Nízké sedlo: do 780 mm
Na co si dát pozor
- V městském provozu hřeje
Co zkontrolovat u ojetého
- Řemen a válečky variátoru: cukání při rozjezdu
- Servisní historie: razítka a faktury
- Baterie a dobíjení: svižné, jisté startování
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Piaggio Beverly 300 278 cm³ · 19 kW · sedlo 790 mm
- Vespa GTS 300 278 cm³ · 18 kW · sedlo 790 mm
- Yamaha XMAX 300 292 cm³ · 21 kW · sedlo 795 mm
- Piaggio MP3 300 278 cm³ · 18 kW · sedlo 790 mm
- Kymco Agility+ 300 276 cm³ · 17 kW · sedlo 800 mm
- Royal Alloy GP 300 278 cm³ · 19 kW · sedlo 770 mm
- Honda SH300i 279 cm³ · 20 kW · sedlo 785 mm
- Vespa GTV 300 278 cm³ · 18 kW · sedlo 790 mm
Časté otázky
Splňuje Honda Forza 300 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 18,5 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Honda Forza 300?
780 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Honda Forza 300?
182 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Honda Forza 300?
Asi 3,4 l/100 km; s nádrží 11,5 l je to zhruba 290 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.