Yamaha XMAX 300: technické údaje a srovnání
Yamaha XMAX 300 (skútr, od roku 2017): motor 292 cm³, 20,6 kW / 28 k, 183 kg (pohotovostní), výška sedla 795 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: Yamaha XMAX300
Yamaha XMAX 300: porovnat s libovolným modelem
Yamaha XMAX 300od roku 2017 · 292 cm³ · 21 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Technické údaje
Generace od roku 2017
| Ročníky | od roku 2017 |
|---|---|
| Typ | Skútr |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 292 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 20,6 kW / 28 k |
| Točivý moment | 29 Nm při 5750 ot./min |
| Hmotnost | 183 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 795 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 110 mm, vzadu 79 mm |
| Max. zatížení | 163 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická |
| Nádrž | 13 l |
| Spotřeba | 3,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 330 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 169 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 93 000 Kč - 152 000 Kč |
Proč za to stojí
- Pohodlný posed
- Dobrá ochrana před větrem
- Stabilní na dálnici
- Dobrý pro jízdu ve dvou
Na co si dát pozor
- Oblíbený u zlodějů
Co zkontrolovat u ojetého
- Řemen a válečky variátoru: cukání při rozjezdu
- Volnoběžka startéru: skřípání při startování
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
Srovnání s konkurenty
- Honda Forza 350 vs Yamaha XMAX 300
- Honda ADV350 vs Yamaha XMAX 300
- Honda SH350i vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio Beverly 300 vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio MP3 310 vs Yamaha XMAX 300
- Yamaha Tricity 300 vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio Beverly 310 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy GP 300 vs Yamaha XMAX 300
- Vespa GTS 310 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy TG 300 vs Yamaha XMAX 300
- Keeway Ariic 318 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco Agility 350 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco Downtown GT 350 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco X-Tera 350 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco X-Town 300i vs Yamaha XMAX 300
- Kymco X-Town CT 300 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco X-Town S 350 vs Yamaha XMAX 300
- Kymco X-Town ST 250 vs Yamaha XMAX 300
- Lambretta X300 vs Yamaha XMAX 300
- Lexmoto Pegasus 300 vs Yamaha XMAX 300
- Malaguti Madison 300 vs Yamaha XMAX 300
- Mash Belena 300 vs Yamaha XMAX 300
- Morbidelli SC300 vs Yamaha XMAX 300
- QJ Motor MTX 300 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy GP 350 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy JPS 350 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy TG 350 vs Yamaha XMAX 300
- SWM Venturo 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM ADX 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Cruisym Alpha 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM GTS 300i vs Yamaha XMAX 300
- SYM HD 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Jepardo 250 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Jepardo 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Joymax Z+ 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Joyride 16 300 vs Yamaha XMAX 300
- SYM Joyride 300 vs Yamaha XMAX 300
- UM Motorcycles Rockville 300 vs Yamaha XMAX 300
- Vespa GTV 310 vs Yamaha XMAX 300
- Voge SR3 vs Yamaha XMAX 300
- Wottan GT2 300 vs Yamaha XMAX 300
- Wottan ST-S 300 vs Yamaha XMAX 300
- Yamaha XMAX 300 vs Zongshen Cyclone RT2
- Yamaha XMAX 300 vs Zongshen Cyclone RT3S
- Honda Forza 300 vs Yamaha XMAX 300
- Honda SH300i vs Yamaha XMAX 300
Podobné motocykly
- Honda Forza 350 330 cm³ · 22 kW · sedlo 780 mm
- Honda ADV350 330 cm³ · 22 kW · sedlo 795 mm
- Honda SH350i 330 cm³ · 22 kW · sedlo 805 mm
- Piaggio Beverly 300 278 cm³ · 19 kW · sedlo 790 mm
- Piaggio Beverly 310 310 cm³ · 20 kW · sedlo 790 mm
- Kawasaki J300 299 cm³ · 21 kW · sedlo 775 mm
- Honda SH300i 279 cm³ · 20 kW · sedlo 785 mm
- Yamaha Tricity 300 292 cm³ · 21 kW · sedlo 795 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha XMAX 300 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 20,6 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha XMAX 300?
795 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha XMAX 300?
183 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha XMAX 300?
Asi 3,4 l/100 km; s nádrží 13 l je to zhruba 330 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.