SWM Venturo 300 vs Yamaha XMAX 300
SWM Venturo 300 vs Yamaha XMAX 300 vedle sebe: výkon, hmotnost, výška sedla, nádrž, dojezd, skupina A2 a ceny. Modelové ročníky: od roku 2025 a od roku 2017.
Hlavní rozdíly
- Hmotnosti nejsou přímo srovnatelné: SWM Venturo 300 - 130 kg (suchá); Yamaha XMAX 300 - 183 kg (pohotovostní).
- Nižší sedlo: Yamaha XMAX 300 (795 oproti 810 mm)
- Delší dojezd: Yamaha XMAX 300 (asi 330 oproti 220 km)
| Technické údaje | SWM Venturo 300 | Yamaha XMAX 300 |
|---|---|---|
| Ročníky | od roku 2025 | od roku 2017 |
| Typ | Skútr | Skútr |
| Oprávnění | A2 | A2 |
| Motor | 298 cm³, 1 vál. | 292 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 20,3 kW / 28 k | ✓20,6 kW / 28 k (nejlepší hodnota) |
| Točivý moment | - | 29 Nm při 5750 ot./min |
| Hmotnost | 130 kg (suchá) | 183 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 810 mm | 795 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů | vpředu 110 mm, vzadu 79 mm |
| Max. zatížení | bez údajů | 163 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická | automatická |
| Nádrž | 8 l | ✓13 l (nejlepší hodnota) |
| Spotřeba | ✓3,2 l/100 km (nejlepší hodnota) | 3,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 220 km | ✓330 km (nejlepší hodnota) |
| Cena ojetého (odhad) | 86 000 Kč - 92 000 Kč | 93 000 Kč - 152 000 Kč |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | - | 169 000 Kč |
Porovnat interaktivně (přidat třetí model)
SWM Venturo 300: na co si dát pozor
- Malá síť prodejců
- Krátký dojezd, časté tankování
Yamaha XMAX 300: na co si dát pozor
- Oblíbený u zlodějů
Další srovnání
- Honda Forza 350 vs Yamaha XMAX 300
- Honda ADV350 vs Yamaha XMAX 300
- Honda SH350i vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio Beverly 300 vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio MP3 310 vs Yamaha XMAX 300
- Yamaha Tricity 300 vs Yamaha XMAX 300
- Piaggio Beverly 310 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy GP 300 vs Yamaha XMAX 300
- Vespa GTS 310 vs Yamaha XMAX 300
- Royal Alloy TG 300 vs Yamaha XMAX 300
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.