GasGas EC 300: technické údaje a srovnání
GasGas EC 300 (enduro, od roku 2024): motor 293 cm³, 9,8 kW / 13 k, 107.6 kg (s náplněmi, bez paliva), výška sedla 956 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: GasGas EC300
GasGas EC 300: porovnat s libovolným modelem
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2T TBI, new frame (od roku 2024)
| Ročníky | od roku 2024 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 293 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 9,8 kW / 13 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 107.6 kg (s náplněmi, bez paliva) |
| Výška sedla | 956 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 300 mm, vzadu 300 mm |
| Max. zatížení | 220 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 9 l |
| Spotřeba | 6,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 120 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 249 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 197 000 Kč - 224 000 Kč |
Euro 4 2T karburátor (2018-2020)
| Ročníky | 2018-2020 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 299 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 6,2 kW / 8 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 113 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 960 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 10 l |
| Spotřeba | 6,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 130 km |
| Cena ojetého (odhad) | 161 000 Kč - 178 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Kvalitní odpružení
- Motor se skutečným charakterem
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Únavný na dlouhých cestách
- Krátký dojezd, časté tankování
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Spojka: prokluzuje pod zátěží, tuhá páčka
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- KTM 300 EXC TBI 293 cm³ · 10 kW · sedlo 963 mm
- Beta RR 300 2T Enduro 293 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- Husqvarna TE 300i 293 cm³ · 10 kW · sedlo 950 mm
- KTM 250 EXC TPI 249 cm³ · 10 kW · sedlo 960 mm
- SWM RS 300 R 298 cm³ · 11 kW · sedlo 955 mm
- Beta RR 250 2T Enduro 249 cm³ · 10 kW · sedlo 930 mm
- Husqvarna FE 250 250 cm³ · 11 kW · sedlo 952 mm
- KTM 250 EXC-F 250 cm³ · 11 kW · sedlo 963 mm
Časté otázky
Splňuje GasGas EC 300 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 9,8 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má GasGas EC 300?
956 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží GasGas EC 300?
107.6 kg (s náplněmi, bez paliva).
Jakou spotřebu a dojezd má GasGas EC 300?
Asi 6,5 l/100 km; s nádrží 9 l je to zhruba 120 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.