Yamaha YZF-R7: specificaties en vergelijking
Yamaha YZF-R7 (sport, vanaf 2026): motorblok van 689 cc, 54 kW / 73 pk, 189 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 830 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Ook geschreven als: Yamaha YZFR7, Yamaha YZF R7
Yamaha YZF-R7 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
Modelupdate 2026 (new IMU, chassis, suspension) (vanaf 2026)
| Bouwjaren | vanaf 2026 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 68 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 189 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 830 mm |
| Veerweg | voor 120 mm, achter 121 mm |
| Max. laadvermogen | 167 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 250 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 10.999 - € 11.299 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 9.900 |
Generatie 2022-2025
| Bouwjaren | 2022-2025 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 689 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 54 kW / 73 pk |
| Koppel | 67 Nm bij 6500 tpm |
| Gewicht | 188 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 835 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 13 l |
| Verbruik | 4,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 240 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.100 - € 8.300 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Sterke remmen
- Vering van goede kwaliteit
Zwakke punten
- Vermoeiend op lange ritten
- Minder geschikt voor passagier
- Krap voor lange rijders
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Begrenzingskit of aanpassingen: kloppen ze met de papieren?
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Kawasaki Ninja 650 649 cc · 50 kW · zithoogte 790 mm
- Honda CBR650R 649 cc · 70 kW · zithoogte 810 mm
- Mash K750 730 cc · 55 kW · zithoogte 780 mm
- Romet K750 730 cc · 55 kW · zithoogte 790 mm
- Mitt 775R 730 cc · 58 kW · zithoogte 790 mm
- Suzuki GSX-8R 776 cc · 61 kW · zithoogte 810 mm
- CFMoto 675SR-R 674 cc · 66 kW · zithoogte 810 mm
- Zontes 703 RR 699 cc · 70 kW · zithoogte 820 mm
Vragen
Is de Yamaha YZF-R7 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 54 kW.
Wat is de zithoogte van de Yamaha YZF-R7?
830 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha YZF-R7?
189 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha YZF-R7 en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,8 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 250 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.