Yamaha YZF-R7: technické údaje a srovnání
Yamaha YZF-R7 (sportovní, od roku 2026): motor 689 cm³, 54 kW / 73 k, 189 kg (pohotovostní), výška sedla 830 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Také se píše: Yamaha YZFR7, Yamaha YZF R7
Yamaha YZF-R7: porovnat s libovolným modelem
Yamaha YZF-R7od roku 2026 · 689 cm³ · 54 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Modernizace 2026 (new IMU, chassis, suspension) (od roku 2026)
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 189 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 830 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 121 mm |
| Max. zatížení | 167 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 250 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 267 000 Kč - 275 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 241 000 Kč |
Generace 2022-2025
| Ročníky | 2022-2025 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 67 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 188 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 13 l |
| Spotřeba | 4,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 240 km |
| Cena ojetého (odhad) | 171 000 Kč - 202 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Moderní elektronika
- Silné brzdy
- Kvalitní odpružení
Na co si dát pozor
- Únavný na dlouhých cestách
- Málo pohodlný pro spolujezdce
- Stísněný pro vysoké jezdce
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Kawasaki Ninja 650 649 cm³ · 50 kW · sedlo 790 mm
- Honda CBR650R 649 cm³ · 70 kW · sedlo 810 mm
- Mash K750 730 cm³ · 55 kW · sedlo 780 mm
- Romet K750 730 cm³ · 55 kW · sedlo 790 mm
- Mitt 775R 730 cm³ · 58 kW · sedlo 790 mm
- Suzuki GSX-8R 776 cm³ · 61 kW · sedlo 810 mm
- CFMoto 675SR-R 674 cm³ · 66 kW · sedlo 810 mm
- Zontes 703 RR 699 cm³ · 70 kW · sedlo 820 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha YZF-R7 podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 54 kW.
Jakou výšku sedla má Yamaha YZF-R7?
830 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha YZF-R7?
189 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha YZF-R7?
Asi 4,8 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 250 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.