Yamaha YZF-R125: specificaties en vergelijking
Yamaha YZF-R125 (sport, vanaf 2023): motorblok van 125 cc, 11 kW / 15 pk, 141 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 820 mm. Rijbewijs: A1 (BE: ook B).
Ook geschreven als: Yamaha YZFR125, Yamaha YZF R125
Yamaha YZF-R125 vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
3e generatie (R7 styling, TFT, traction control) (vanaf 2023)
| Bouwjaren | vanaf 2023 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Koppel | 11,5 Nm bij 8000 tpm |
| Gewicht | 141 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 820 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 110 mm |
| Max. laadvermogen | 179 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 11 l |
| Verbruik | 2,1 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 460 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 6.149 - € 6.299 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 4.600 - € 5.500 |
3e generatie (VVA) (2019-2022)
| Bouwjaren | 2019-2022 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Koppel | 11,5 Nm bij 8000 tpm |
| Gewicht | 141 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 820 mm |
| Veerweg | voor 130 mm, achter 114 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 11,5 l |
| Verbruik | 2,5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 400 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.800 - € 4.500 |
2e generatie (2014-2018)
| Bouwjaren | 2014-2018 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Gewicht | 138 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 818 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS vanaf 2017 |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 11,5 l |
| Verbruik | 2,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 380 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 3.200 - € 3.900 |
1e generatie (2008-2013)
| Bouwjaren | 2008-2013 |
|---|---|
| Type | Sport |
| Rijbewijs | A1 (BE: ook B) |
| Motorblok | 125 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 11 kW / 15 pk |
| Gewicht | 138 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 818 mm |
| Veerweg | voor 110 mm, achter 95 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | geen ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 13,6 l |
| Verbruik | 2,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 450 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 2.700 - € 3.400 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Vering van goede kwaliteit
- Moderne elektronica
- Grote actieradius (350 km+)
- Licht: tot 150 kg (140 kg droog)
Zwakke punten
- Vermoeiend op lange ritten
- Krap voor lange rijders
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Ketting en tandwielen: speling, stugge schakels, haaientanden
- Begrenzingskit of aanpassingen: kloppen ze met de papieren?
Vergelijkbare modellen
- Keeway RKF 125 125 cc · 11 kW · zithoogte 780 mm
- Aprilia RS 125 125 cc · 11 kW · zithoogte 810 mm
- Suzuki GSX-R125 125 cc · 11 kW · zithoogte 785 mm
- QJ Motor SRK 125 RS 125 cc · 11 kW · zithoogte 780 mm
- KTM RC 125 125 cc · 11 kW · zithoogte 824 mm
- Lexmoto LXR SE 125 124 cc · 11 kW · zithoogte 830 mm
- QJ Motor SRK 125 R 125 cc · 11 kW · zithoogte 785 mm
- Kawasaki Ninja 125 125 cc · 10 kW · zithoogte 785 mm
Vragen
Is de Yamaha YZF-R125 geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja: 11 kW valt binnen de A2-grens van 35 kW. Daarnaast mag de verhouding tussen vermogen en gewicht niet hoger zijn dan 0,2 kW/kg; controleer die in de papieren van het exemplaar dat je koopt.
Wat is de zithoogte van de Yamaha YZF-R125?
820 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Yamaha YZF-R125?
141 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Yamaha YZF-R125 en wat is de actieradius?
Ongeveer 2,1 l/100 km; met de tank van 11 l kom je zo'n 460 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.