Yamaha YZF-R125: technické údaje a srovnání
Yamaha YZF-R125 (sportovní, od roku 2023): motor 125 cm³, 11 kW / 15 k, 141 kg (pohotovostní), výška sedla 820 mm. Řidičské oprávnění: A1 / 125.
Také se píše: Yamaha YZFR125, Yamaha YZF R125
Yamaha YZF-R125: porovnat s libovolným modelem
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
3. generace (R7 styling, TFT, traction control) (od roku 2023)
| Ročníky | od roku 2023 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11 kW / 15 k |
| Točivý moment | 11,5 Nm při 8000 ot./min |
| Hmotnost | 141 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 820 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 110 mm |
| Max. zatížení | 179 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 11 l |
| Spotřeba | 2,1 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 460 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 149 000 Kč - 153 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 112 000 Kč - 134 000 Kč |
3. generace (VVA) (2019-2022)
| Ročníky | 2019-2022 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11 kW / 15 k |
| Točivý moment | 11,5 Nm při 8000 ot./min |
| Hmotnost | 141 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 820 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 114 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 11,5 l |
| Spotřeba | 2,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 400 km |
| Cena ojetého (odhad) | 93 000 Kč - 109 000 Kč |
2. generace (2014-2018)
| Ročníky | 2014-2018 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11 kW / 15 k |
| Hmotnost | 138 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 818 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS od roku 2017 |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 11,5 l |
| Spotřeba | 2,6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 380 km |
| Cena ojetého (odhad) | 77 000 Kč - 94 000 Kč |
1. generace (2008-2013)
| Ročníky | 2008-2013 |
|---|---|
| Typ | Sportovní |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11 kW / 15 k |
| Hmotnost | 138 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 818 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 110 mm, vzadu 95 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 13,6 l |
| Spotřeba | 2,6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 450 km |
| Cena ojetého (odhad) | 65 000 Kč - 84 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Kvalitní odpružení
- Moderní elektronika
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Únavný na dlouhých cestách
- Stísněný pro vysoké jezdce
Co zkontrolovat u ojetého
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- Keeway RKF 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 780 mm
- Aprilia RS 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 810 mm
- Suzuki GSX-R125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 785 mm
- QJ Motor SRK 125 RS 125 cm³ · 11 kW · sedlo 780 mm
- KTM RC 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 824 mm
- Lexmoto LXR SE 125 124 cm³ · 11 kW · sedlo 830 mm
- QJ Motor SRK 125 R 125 cm³ · 11 kW · sedlo 785 mm
- Kawasaki Ninja 125 125 cm³ · 10 kW · sedlo 785 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha YZF-R125 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 11 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha YZF-R125?
820 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha YZF-R125?
141 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha YZF-R125?
Asi 2,1 l/100 km; s nádrží 11 l je to zhruba 460 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.