Triumph Bonneville Bobber: specificaties en vergelijking
Triumph Bonneville Bobber (cruiser, vanaf 2026): motorblok van 1200 cc, 57,5 kW / 78 pk, 250 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 690 mm. Rijbewijs: A2 begrensd.
Triumph Bonneville Bobber vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
1200 (vanaf 2026)
| Bouwjaren | vanaf 2026 |
|---|---|
| Type | Cruiser |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 1200 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 57,5 kW / 78 pk |
| Koppel | 106 Nm bij 4000 tpm |
| Gewicht | 250 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 690 mm |
| Max. laadvermogen | 125 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,4 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 280 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 15.895 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 14.300 |
1200 (2021-2025)
| Bouwjaren | 2021-2025 |
|---|---|
| Type | Cruiser |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 1200 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 57,4 kW / 78 pk |
| Koppel | 106 Nm bij 4000 tpm |
| Gewicht | 251 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 690 mm |
| Veerweg | voor 90 mm, achter 77 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 12 l |
| Verbruik | 5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 210 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 10.600 - € 13.100 |
1200 (2017-2020)
| Bouwjaren | 2017-2020 |
|---|---|
| Type | Cruiser |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 1200 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 57 kW / 77 pk |
| Koppel | 106 Nm bij 4000 tpm |
| Gewicht | 237 kg (rijklaar of droog niet vermeld) |
| Zithoogte | 690 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 9,1 l |
| Verbruik | 5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 160 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 9.700 - € 11.300 |
Waarom het de moeite waard is
- Soepel, voorspelbaar vermogen
- Lage zithoogte: tot 780 mm
Zwakke punten
- Simpele budgetvering
- Minder geschikt voor passagier
- Zwaar: 230 kg of meer
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Aftermarket-uitlaat: straatlegaal, origineel bewaard?
- Elektrische stekkers: corrosie, verlichting, schakelaars
Vergelijkbare modellen
- Triumph Bonneville Speedmaster 1200 cc · 58 kW · zithoogte 705 mm
- Honda Rebel 1100 1084 cc · 65 kW · zithoogte 710 mm
- Indian Scout Sixty 999 cc · 62 kW · zithoogte 649 mm
- Indian Sport Scout RT 1250 cc · 69 kW · zithoogte 680 mm
- SWM Stormbreaker V1200 1200 cc · 45 kW · zithoogte 710 mm
- Indian Sport Scout Sixty 999 cc · 63 kW · zithoogte 654 mm
- Indian Scout Bobber 1250 cc · 79 kW · zithoogte 665 mm
- Indian Scout 1133 cc · 74 kW · zithoogte 649 mm
Vragen
Is de Triumph Bonneville Bobber geschikt voor het A2-rijbewijs?
Ja, met een begrenzingskit tot 35 kW: voor A2 mogen motoren met een origineel vermogen tot 70 kW worden begrensd, en deze heeft 57,5 kW.
Wat is de zithoogte van de Triumph Bonneville Bobber?
690 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de Triumph Bonneville Bobber?
250 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de Triumph Bonneville Bobber en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,4 l/100 km; met de tank van 14 l kom je zo'n 280 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.