Yamaha NMAX 155: technické údaje a srovnání
Yamaha NMAX 155 (skútr, od roku 2021): motor 155 cm³, 11,1 kW / 15 k, 131 kg (pohotovostní), výška sedla 765 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: Yamaha NMAX155
Yamaha NMAX 155: porovnat s libovolným modelem
Yamaha NMAX 155od roku 2021 · 155 cm³ · 11 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2. generace (od roku 2021)
| Ročníky | od roku 2021 |
|---|---|
| Typ | Skútr |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 155 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11,1 kW / 15 k |
| Točivý moment | 14 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 131 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 765 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 100 mm, vzadu 91 mm |
| Max. zatížení | 167 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická |
| Nádrž | 7,1 l |
| Spotřeba | 2,3 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 270 km |
| Cena nového (oficiální polský ceník, přepočteno) | 102 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 69 000 Kč - 92 000 Kč |
1. generace (2017-2020)
| Ročníky | 2017-2020 |
|---|---|
| Typ | Skútr |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 155 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11,1 kW / 15 k |
| Točivý moment | 14,4 Nm při 6000 ot./min |
| Hmotnost | 127 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 765 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | automatická |
| Nádrž | 6,6 l |
| Spotřeba | 2,3 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 250 km |
| Cena ojetého (odhad) | 58 000 Kč - 67 000 Kč |
Proč za to stojí
- Bez spojky a bez řazení
- Velmi nízká spotřeba
- Úložný prostor pod sedlem
- Obratný v provozu
- Nízké sedlo: do 780 mm
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- V dálničních rychlostech se trápí
- Slabší zpracování
Co zkontrolovat u ojetého
- Řemen a válečky variátoru: cukání při rozjezdu
- Brzdové kotouče: opotřebení, házení
- Pneumatiky: datum výroby (DOT) a vzorek
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Honda SH150i 157 cm³ · 12 kW · sedlo 799 mm
- Piaggio Medley 125 124 cm³ · 11 kW · sedlo 799 mm
- Honda Forza 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 780 mm
- Piaggio Liberty 150 155 cm³ · 10 kW · sedlo 785 mm
- Vespa Primavera 150 155 cm³ · 10 kW · sedlo 780 mm
- Aprilia SR GT 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 799 mm
- SYM MMBCU 160 158 cm³ · 12 kW · sedlo 800 mm
- Honda SH125i 125 cm³ · 10 kW · sedlo 799 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha NMAX 155 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 11,1 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha NMAX 155?
765 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha NMAX 155?
131 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha NMAX 155?
Asi 2,3 l/100 km; s nádrží 7,1 l je to zhruba 270 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.