Yamaha MT-07 Y-AMT: technické údaje a srovnání
Yamaha MT-07 Y-AMT (naked bike, od roku 2025): motor 689 cm³, 54 kW / 73 k, 186 kg (pohotovostní), výška sedla 805 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Yamaha MT-07 Y-AMT: porovnat s libovolným modelem
Yamaha MT-07 Y-AMTod roku 2025 · 689 cm³ · 54 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Technické údaje
Modernizace 2025, automated manual (od roku 2025)
| Ročníky | od roku 2025 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 689 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 54 kW / 73 k |
| Točivý moment | 68 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 186 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 805 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 130 mm |
| Max. zatížení | 167 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, AMT (automatizovaná manuální: běžná převodovka bez páky spojky, řadí sama nebo tlačítkem) |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 4,1 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 221 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 186 000 Kč - 199 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Obrovský výběr příslušenství
Na co si dát pozor
- Jednoduché, levné odpružení
- Slabá ochrana před větrem
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
Srovnání s konkurenty
Podobné motocykly
- Yamaha MT-07 689 cm³ · 54 kW · sedlo 805 mm
- Kawasaki Z650 649 cm³ · 50 kW · sedlo 790 mm
- Suzuki SV650 645 cm³ · 56 kW · sedlo 785 mm
- KTM 690 Duke 693 cm³ · 54 kW · sedlo 835 mm
- QJ Motor SRK 700 698 cm³ · 54 kW · sedlo 790 mm
- Honda CB750 Hornet 755 cm³ · 68 kW · sedlo 795 mm
- Triumph Trident 660 660 cm³ · 70 kW · sedlo 810 mm
- Italjet Dragster 700 Twin 698 cm³ · 51 kW · sedlo 815 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha MT-07 Y-AMT podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 54 kW.
Jakou výšku sedla má Yamaha MT-07 Y-AMT?
805 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha MT-07 Y-AMT?
186 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha MT-07 Y-AMT?
Asi 4,1 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 300 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.