KTM 500 EXC-F: technické údaje a srovnání
KTM 500 EXC-F (enduro, od roku 2024): motor 511 cm³, 12,9 kW / 18 k, 108.4 kg (s náplněmi, bez paliva), výška sedla 963 mm. Řidičské oprávnění: A2.
KTM 500 EXC-F: porovnat s libovolným modelem
KTM 500 EXC-Fod roku 2024 · 511 cm³ · 13 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Generace od roku 2024
| Ročníky | od roku 2024 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 511 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 12,9 kW / 18 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 108.4 kg (s náplněmi, bez paliva) |
| Výška sedla | 963 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 300 mm, vzadu 310 mm |
| Max. zatížení | 220 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8,5 l |
| Spotřeba | 6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 120 km |
| Cena nového (oficiální polský ceník, přepočteno) | 309 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 264 000 Kč - 301 000 Kč |
Euro 4/5, (2020-2023)
| Ročníky | 2020-2023 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 510 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 13 kW / 18 k (homologovaný údaj - motor má ve skutečnosti vyšší výkon) |
| Hmotnost | 114 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 960 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 9,2 l |
| Spotřeba | 6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 130 km |
| Cena ojetého (odhad) | 238 000 Kč - 277 000 Kč |
Proč za to stojí
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Kvalitní odpružení
- Dobře drží cenu
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Drahé seřízení ventilů
- Únavný na dlouhých cestách
- Krátký dojezd, časté tankování
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Seřízení vůle ventilů: provedeno včas?
- Servisní historie: razítka a faktury
- Omezení výkonu nebo úpravy: odpovídají dokladům?
Podobné motocykly
- Husqvarna FE 501 511 cm³ · 13 kW · sedlo 952 mm
- GasGas EC 500F 511 cm³ · 13 kW · sedlo 956 mm
- KTM 450 EXC-F 450 cm³ · 12 kW · sedlo 963 mm
- Husqvarna FE 450 450 cm³ · 12 kW · sedlo 952 mm
- Beta RR 4T 480 Enduro 478 cm³ · 15 kW · sedlo 940 mm
- GasGas EC 450F 450 cm³ · 12 kW · sedlo 956 mm
- Beta RR 4T 430 Enduro 431 cm³ · 14 kW · sedlo 940 mm
- Beta RR 4T 390 Enduro 386 cm³ · 14 kW · sedlo 940 mm
Časté otázky
Splňuje KTM 500 EXC-F podmínky pro skupinu A2?
Ano: 12,9 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má KTM 500 EXC-F?
963 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží KTM 500 EXC-F?
108.4 kg (s náplněmi, bez paliva).
Jakou spotřebu a dojezd má KTM 500 EXC-F?
Asi 6 l/100 km; s nádrží 8,5 l je to zhruba 120 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.