KTM 790 Duke: specificaties en vergelijking
KTM 790 Duke (naked, vanaf 2027): motorblok van 799 cc, 69,9 kW / 95 pk, 167 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof), zithoogte 825 mm. Rijbewijs: alleen A.
KTM 790 Duke vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
new subframe, 13.5 l tank (vanaf 2027)
| Bouwjaren | vanaf 2027 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 799 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 69,9 kW / 95 pk |
| Koppel | 87 Nm |
| Gewicht | 167 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Veerweg | voor 150 mm, achter 170 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 13,5 l |
| Verbruik | 4,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Nieuwprijs, aangekondigd (DE) | € 8.699 |
2e generatie (A2-ready) (2023-2026)
| Bouwjaren | 2023-2026 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 799 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 70 kW / 95 pk |
| Koppel | 87 Nm |
| Gewicht | 187 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Veerweg | voor 140 mm, achter 150 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 4,6 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.400 - € 8.900 |
Generatie 2018-2021
| Bouwjaren | 2018-2021 |
|---|---|
| Type | Naked |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 799 cc, 2 cil. |
| Vermogen | 77 kW / 105 pk |
| Koppel | 87 Nm bij 8000 tpm |
| Gewicht | 187 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 825 mm |
| Veerweg | voor 140 mm, achter 150 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 14 l |
| Verbruik | 5,3 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 230 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.000 - € 8.100 |
Waarom het de moeite waard is
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
- Vering van goede kwaliteit
Zwakke punten
- Schokkerig gas bij lage snelheid
- Dure onderdelen
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Valschade: stuureinden, hendels, voetsteunen, krassen op deksels
- Elektrische stekkers: corrosie, verlichting, schakelaars
Vergelijk met concurrenten
Vergelijkbare modellen
- Honda CB750 Hornet 755 cc · 68 kW · zithoogte 795 mm
- CFMoto 800NK 799 cc · 70 kW · zithoogte 790 mm
- Triumph Trident 660 660 cc · 70 kW · zithoogte 810 mm
- Honda CB650R 649 cc · 70 kW · zithoogte 810 mm
- Kawasaki Z900 (A2-versie) 948 cc · 70 kW · zithoogte 830 mm
- Husqvarna Vitpilen 801 L 799 cc · 70 kW · zithoogte 820 mm
- BMW F 900 R (A2-versie) 895 cc · 70 kW · zithoogte 815 mm
- Husqvarna Svartpilen 801 L 799 cc · 70 kW · zithoogte 820 mm
Vragen
Is de KTM 790 Duke geschikt voor het A2-rijbewijs?
Dat weten we niet zeker: 69,9 kW valt binnen de grens van 70 kW, maar we kennen geen goedgekeurde begrenzingskit naar 35 kW voor deze motor. Vraag het na bij een dealer voordat je koopt.
Wat is de zithoogte van de KTM 790 Duke?
825 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de KTM 790 Duke?
167 kg (met vloeistoffen, zonder brandstof).
Hoeveel verbruikt de KTM 790 Duke en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,6 l/100 km; met de tank van 13,5 l kom je zo'n 260 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.