KTM 690 Enduro R: specificaties en vergelijking
KTM 690 Enduro R (enduro, vanaf 2026): motorblok van 693 cc, 58 kW / 79 pk, 162 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 935 mm. Rijbewijs: alleen A.
KTM 690 Enduro R vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
2026 (vanaf 2026)
| Bouwjaren | vanaf 2026 |
|---|---|
| Type | Enduro |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 693 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 58 kW / 79 pk |
| Koppel | 73 Nm |
| Gewicht | 162 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 935 mm |
| Veerweg | voor 265 mm, achter 250 mm |
| Max. laadvermogen | 188 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 13,3 l |
| Verbruik | 4,9 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 240 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 11.999 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 10.800 |
2e generatie (2019-2025)
| Bouwjaren | 2019-2025 |
|---|---|
| Type | Enduro |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 693 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 55 kW / 75 pk |
| Koppel | 73,5 Nm |
| Gewicht | 160 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 910 mm |
| Veerweg | voor 250 mm, achter 250 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 13,5 l |
| Verbruik | 4,9 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 240 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 7.700 - € 10.600 |
1e generatie (modelupdate 2014) (2014-2018)
| Bouwjaren | 2014-2018 |
|---|---|
| Type | Enduro |
| Rijbewijs | A2 begrensd |
| Motorblok | 690 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 49 kW / 67 pk |
| Gewicht | 150 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 910 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS optioneel |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 12 l |
| Verbruik | 5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 210 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 6.300 - € 7.700 |
1e generatie (2012-2013)
| Bouwjaren | 2012-2013 |
|---|---|
| Type | Enduro |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 690 cc, 1 cil. |
| Vermogen | 49 kW / 67 pk |
| Gewicht | 150 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 935 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS optioneel |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 12 l |
| Verbruik | 5 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 210 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 6.000 - € 6.300 |
Waarom het de moeite waard is
- Kan grind en licht terrein aan
- Karaktervol motorblok
- Moderne elektronica
Zwakke punten
- Merkbare trillingen
- Hoge zithoogte: 850 mm of meer - zie "Kom je met je voeten aan de grond?"
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Olieverbruik: blauwe rook, laag peil
- Koppeling: slipt onder belasting, zware hendel
Vergelijkbare modellen
- Husqvarna 701 Enduro 693 cc · 58 kW · zithoogte 935 mm
- GasGas ES 700 693 cc · 55 kW · zithoogte 935 mm
Vragen
Is de KTM 690 Enduro R geschikt voor het A2-rijbewijs?
Dat weten we niet zeker: 58 kW valt binnen de grens van 70 kW, maar we kennen geen goedgekeurde begrenzingskit naar 35 kW voor deze motor. Vraag het na bij een dealer voordat je koopt.
Wat is de zithoogte van de KTM 690 Enduro R?
935 mm. Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de KTM 690 Enduro R?
162 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de KTM 690 Enduro R en wat is de actieradius?
Ongeveer 4,9 l/100 km; met de tank van 13,3 l kom je zo'n 240 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.